Mszana Dolna. Tłumy na procesji Bożego Ciała (FOTO)

Mszana Dolna. Tłumy na procesji Bożego Ciała (FOTO)

Tłumy mieszkańców Mszany Dolnej wzięło udział w procesji Bożego Ciała, która przeszła dziś ulicami Mszany Dolnej.

– Na tej drodzę będzie czekał na nas Jezus Chrystus – mówił do wiernych proboszcz parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Mszanie Dolnej – ks. Tadeusz Mrowiec. To właśnie z tego kościoła tłumy katolików przeszły ulicami miasta do kościoła Św. Michała Archanioła.

Święto Bożego Ciała rozpoczęło się uroczystą Mszą Świętą, której przewodniczył proboszcz parafii p.w. Michała Archanioła – ks. Jerzy Raźny. Natomiast Słowo Boże do wiernych skierował proboszcz parafii p.w. Miłosierdzia Bożego – ks. Tadeusz Mrowiec.

Po liturgii z Placu Św. Faustyny, ulicami Popiełuszki, Starowiejską, Piłsudskiego i Jana Pawła II, przeszła procesja zatrzymując się przy czterech Ołtarzach. Ostatnim przystankiem procesji był Ołtarz przy Miejskim Ośrodku Kultury. Procesja zakończyła się pod krzyżem misyjnym na placu przy kościele św. Michała Archanioła.

Boże Ciało, to jedno z najważniejszych świąt w kościele katolickim. Wierni wyznają wiarę w obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. W tym roku w procesji Bożego Ciała ulicami Mszany Dolnej przeszło blisko 7 tysięcy osób.

Tekst i fot: Natalia Graczykowska

Zobacz również