Policja podsumowuje majowy weekend. Po pijanemu prowadził (nie)swoje auto

Policja podsumowuje majowy weekend. Po pijanemu prowadził (nie)swoje auto

Policjanci odnotowali 1 wypadek drogowy, 7 kolizji i zatrzymano 3 nietrzeźwych kierujących. To bilans długiego majowego weekendu na drogach w regionie

2 maja ok 12:55 w Słopnicach  kierujący Audi A-4, na zakręcie mokrej drogi stracił panowanie nad autem, które zjechało na chodnik, po tym wjechało na przysklepowy parking samochodowy i potrąciło stojących tam dwóch mężczyzn którzy z obrażeniami nóg zostali hospitalizowani w szpitalu limanowskim. Kierowca był trzeźwy i nie odniósł żadnych obrażeń.

W piątek 3 maja ok 08:30 w Mszanie Dolnej na ul. Słomka kierujący Fordem Fiesta pokonując zakręt drogi, stracił panowanie nad autem, które zjechało na pobocze i przewróciło się na dach. Policjanci dysponowali informacją, że z miejsca zdarzenia pieszo oddaliło się dwóch młodych ludzi. Mszańscy policjanci nieoznakowanym radiowozem patrolując ul. Słomka zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy odpowiadali rysopisowi tych co oddalili się z rejonu gdzie doszło do zdarzenia.

Zatrzymani to 29 – latek i 24 – latek, obydwaj to mieszkańcy gm. Niedźwiedź.

Obydwaj twierdzili, że byli pasażerami w Fordzie a kierowca udał się gdzieś po pomoc drogową. Obydwu zatrzymanych przewieziono do komisariatu w Mszanie tam okazało się, że obydwaj są nietrzeźwi, młodszy ma o.6 promila a starszy z zatrzymanych 1.7 promila, przy nim również znaleziono kluczyki od Forda.   24 – latek po czynnościach został zwolniony, natomiast 29 – latka przewieziono do szpitala w Limanowej gdyż uskarżał się na bóle kręgosłupa. Z ustaleń, które poczynili policjanci wynika, że to on kierował Fordem. 

 

 

Zobacz również