Trójka wspaniałych z "ekonoma"

Trójka wspaniałych z "ekonoma"

Karolina Curzydło, Joanna Śliwa i Marcin Dutka, to laureaci tegorocznej Triady. Finał tej imprezy odbył się 11 maja w Młodzieżowym Domu Kultury im. K.I. Gałczyńskiego w Krakowie.

W kategorii twórczość kompozytorska główną nagrodę, przyznaną pierwszy raz w historii Triady, Grand Prix zdobyła Karolina Curzydło. Uczennica klasy I P skomponowała i wykonała na skrzypcach trzy własne utwory. 

Również w kategorii twórczość kompozytorska wysokie III miejsce zdobył dobrze się zapowiadający gitarzysta Marcin Dutka z klasy II M. Marcin skomponował podobnie jak Karolina trzy utwory na gitarę elektryczną z podkładem komputerowym.

Do wzięcia udziału w triadzie zarówno Karolinę jak i Marcina namówił Leszek Mordarski, nauczyciel muzyki oraz wiedzy o kulturze.

W kategorii twórczość plastyczna I nagrodę zdobyła Joanna Śliwa z Technikum Budowlanego, a wyróżnienie otrzymała Angelika Gromala z Liceum Ogólnokształcącego. Opiekunkami obydwu uczennic była Maria Kędra i Zofia Knapik – bibliotekarki w ZS nr 1 w Limanowej.

Organizatorami XXII Małopolskiego Przeglądu Twórczości Dzieci i Młodzieży było Kuratorium Oświaty w Krakowie oraz Młodzieżowy Dom Kultury im. K. I. Gałczyńskiego w Krakowie.

Zobacz również