Przełęcz Pod Ostrą bez mediów lokalnych?

Przełęcz Pod Ostrą bez mediów lokalnych?

Organizatorzy V Wyścigu Górskiego Limanowa – Przełęcz Pod Ostrą nie zdecydowali się w tym roku na współpracę z lokalnymi mediami. Patronat medialny nad imprezą objęły media ogólnopolskie.

W dniach 21 – 23 czerwca 2013 w Limanowej rozegrany zostanie 5 Wyścig Górski Limanowa – Przełęcz Pod Ostrą. Jedna z najważniejszych imprez w polskim sporcie motorowym w tym roku stanowi eliminacje: FIA Międzynarodowych Mistrzostw w Wyścigach Górskich (IHCC), FIA Pucharu Europy w Wyścigach Górskich (ECC), Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski (GSMP) oraz Mistrzostw Słowacji w wyścigach górskich (MSR).

Przygotowana przez organizatorów – Auto Moto Klub Limanowa Trasa liczy 6031 metrów, z 35 zakrętami. Aktualny rekord trasy został ustanowiony rok temu przez urzędującego Mistrza Polski Tomasza Nagórskiego ( Subaru Impreza WRX OPEN +2000) wynosi 2:26:870.

Zeszłoroczny – czwarty wyścig, należał do rekordowych w historii organizowanych w Polsce; Na starcie pojawiło się 117 zawodników z Polski i Słowacji. W tym roku AMK Limanowa szacuje, że impreza zgromadzi ponad 150 aut, bijąc dotychczasowy rekord. Zarówno zawodnicy jak i kibice przyjadą z wielu krajów Europy popularyzując nie tylko tę dyscyplinę sportu, ale i gościnny i piękny Powiat Limanowski, region o bogatej historii i wspaniałych tradycjach. Co roku władze samorządowe realizują niezbędne inwestycje, konieczne do bezpiecznego przeprowadzenia zawodów: m.in. montaż barier energochłonnych, wyrównywanie i utwardzenie poboczy, oznakowania poziome oraz infrastrukturę Na linii startu.

Jan Puchała – Starostw Limanowski:
Jestem pewien, że mimo tego iż nasza trasa do rozgrywania wyścigów górskich, już została okrzyknięta – najbezpieczniejszą w Polsce, to dzięki poczynionym inwestycjom tegoroczne wyścigi górskie będą jeszcze bardziej widowiskowe, ale także bezpieczniejsze zarówno dla zawodników jak i tysięcy kibiców. Ubiegłoroczna edycja wyścigu przyciągnęła masę turystów, według statystyk w trakcie zawodów przewinęło się 15 tysięcy osób, które w hotelach, restauracjach zostawiły około 0,5 mln zł. Pokazuje, to że turystyka połączona ze sportem stanowi istotny czynnik aktywizacji gospodarczej regionu, przynosi dochody zarówno podmiotom bezpośrednio zajmującym się obsługą turystów jak i innym sektorom gospodarczym. Organizacja takiej imprezy ma jednoznacznie pozytywny wpływ na rozpoznawalność i wizerunek powiatu limanowskiego na zewnątrz.

W tym, roku organizatorzy zwiększą ilość parkingów dla kibiców, pojawią się także nowe stanowiska przygotowane specjalnie dla fotoreporterów i operatorów kamer.

Fot:arch. tv28

Źródło:wysciggórski.pl

Zobacz również