Uczniowie z Zalesia prymusami w oszczędzaniu

Uczniowie z Zalesia prymusami w oszczędzaniu

Uczniowie z zalesia wygrali konkurs "Łowcy Skarbów SKO" zorganizowany przez bank Spółdzielczy w Limanowej. Jego podsumowanie odbyło się dzisiaj w Limanowskim domu Kultury.

akcji „Dziś oszczędzam w SKO jutro w Banku Spółdzielczym w Limanowej” – edycja 2012/2013.

Przypomnijmy, że z początkiem bieżącego roku Bank Spółdzielczy w Limanowej wdrożył innowacyjny projekt z zakresu edukacji finansowej – grę internetową o nazwie „Łowcy Skarbów SKO”. Uczniowie szkół oszczędzający w Szkolnych Kasach Oszczędności pod patronatem Banku  poznawali funkcje
i historię pieniądza dokonując transakcji zakupu i sprzedaży  wirtualnych towarów na wirtualnym rynku. Ceny towarów zmieniały się co turę, co z kolei pozwalało na zarabianie pieniędzy.

Niestandardowe podejście do nauki o finansach, kształtowanie odpowiednich umiejętności i postaw oraz nowoczesna aplikacja gry, odniosły bardzo pozytywne rezultaty. Bankowe statystyki mówią same za siebie:

  • Konkurs trwał od 15 stycznia do 30 maja 2013 roku i składał się z 3 tur.
  • W grze zarejestrowanych było 1637 uczniów z 31 szkół.
  • Rozegrano w sumie 25 977 gier, każda gra to 9 rund w których dokonywano obrotu 23 produktami.
  • Każdy z uczniów rozegrał średnio 15,8 gier, ale rekordzista rozegrał ich 136 grając codziennie przez cały okres trwania konkursu.
  • Można było grać tylko jeden raz dziennie.
  • Największy zebrany podczas gry kapitał to przez uczestnika to 10 069 858 933 dukatów.

Nagrody w konkursie przyznawane były w dwóch kategoriach: dla Szkoły, gdzie wybór laureata uzależniony był od średniego zaangażowania uczniów/graczy w trakcie całego okresy trwania konkursu oraz w kategorii indywidualnej uczniów, gdzie na podstawie wyników uzyskanych w grze co dwa tygodnie, od momentu rozpoczęcia konkursu można było zdobyć zestaw klocków Lego przez trzech najlepszych graczy.

Tytuł „Najlepsza szkoła SKO 2013” oraz nagrodę główną w postaci przelewu na rachunek SKO
w wysokości 700 zł –   otrzymała Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Zalesiu

Nagrodę  drugiego stopnia  i przelew na rachunek SKO w wysokości 500 zł zdobyła Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Zygmunta Krasickiego w Siekierczynie ,

Nagroda trzeciego stopnia, czyli przelew na rachunek SKO w wysokości 300 zł, trafiła do Zespół Szkół Samorządowych Nr 4 w Limanowej.

Zestawy klocków Lego zostały „ złowione” przez 27 uczniów – liderów gry w poszczególnych turach.

Podsumowując tegoroczną edycję akcji „Dziś oszczędzam w SKO, jutro w Banku Spółdzielczym w Limanowej” uhonorowano szkoły biorące udział w akcji, przekazując na ręce przedstawicieli certyfikaty uczestnictwa. Nie zapomniano też o uczniach poszczególnych szkół, którzy wytrwale oszczędzali w ciągu całego roku szkolnego. Specjalnie dla nich przekazano nagrody, które odbiorą wraz ze świadectwem szkolnym, kierując się następującymi kryteriami: najbardziej zaangażowany członek SKO, największa zgromadzona kwota oszczędności oraz najbardziej aktywny i systematyczny uczestnik akcji SKO.

Bank Spółdzielczy w Limanowej charakteryzuje szczególna dbałość o w budowanie świadomości ekonomicznej swoich klientów i najbardziej w swych działaniach inwestuje w dzieci i młodzież.  Korzyści z tego tytułu są obopólne, a propagowanie oszczędzania i nacisk kładziony na poszerzanie wiedzy z zakresu finansów, to tylko niektóre zagadnienia towarzyszące codziennej działalności Banku.

Zobacz również