Ceprów na Luboniu uczyli tańcować i dawali im ciupaski

Ceprów na Luboniu uczyli tańcować i dawali im ciupaski

W sobotę na szczycie Lubonia Wielkiego miało miejsce kolejne turystyczne święto akcji Odkryj Beskid Wyspowy.

Punktualnie o godzinie 11-ej rozpoczęła się msza świętą, którą odprawił ks. Tadeusz Bogucki- proboszcz Parafii p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Rabce-Zarytem.

Po niej odbyły się konkursy. Nagrody dla zwycięzców wręczali: Teresa Kościelniak – Prezes Zarządu Gorczańskiego Oddziału Związku Podhalan w Rabce i Kazimierz Zapała- wiceprezes. Uczestnikom wyprawy towarzyszyła muzyka i taniec, którY zaprezentował zespół „Robcusie”.

Najmłodszym uczestnikiem akcji został wybrany Sean Klich z Zawiercia. Najstarszym wybrano Stanisława Cholewę z Lubnia. Michał Cieśla na Luboń przyjechał z Toronto.

Uczestnikiem z najdalszego zakątka Polski wybrano Martę wiśniewską z Chełmna. AgatKA Przybyło zwyciężyła w kategorii uczestnika z najdalszego zakątka Europy.

Najmilszą turystką wybrano Justynę Karmańską. Najmilszym uczestnikiem akcji został Stanisław Cygal z Przenoszy, który pomaga przy organizacji wyjść na beskidzkie szczyty.

Józef Kościelniak miał najwięcej szczęścia przy grzybobraniu. Najszerszą wiedzą o Beskidzie Wyspowym i Rabce Zdroju wykazała się Gabrysia Koza z Dobrej.

Nad bezpieczeństwem uczestników na Luboniu czuwała Podhalańska Grupa GOPR pod kierownictwem Mariusza Zaróda.

Zdjęcia na stronie akcji: odkryjbeskidwyspowy.pl

Zobacz również