Jasień za mgłą…w piknikowej atmosferze

Jasień za mgłą…w piknikowej atmosferze

W sobotę uczestnicy akcji Odkryj Beskid Wyspowy wybrali się na Jasień. Ten przywitał swoich gości mgłą. Choć ze szczytu góry liczącej sobie 1062 m.n.p.m nie było widać, to piknikowa atmosfera udzieliła się wszystkim.

Tym razem nie było mszy świętej, stąd też po wyjściu i krótki odpoczynku organizatorzy rozpoczęli tradycyjny już rytuał wszelakich i dobrze znanym odkrywcom konkursów.

Najmłodszym uczestnikiem akcji została 4-letnia Julia Góral, która na Jasień przydreptała z całą rodziną. Organizatorzy wyróżnili także  4,5-letniego Wojtusia Wójcika z Bochni i Oliwera Piwowarczyka z Dobrej.

Najstarszym uczestnikiem został Tadeusz Kroczka z Mszany Dolnej

Artur Musioł wraz z rodzicami Renatą i Grzegorzem na akcję dotarli z najdalszego zakątka Polski, czyli z Raciborza.

Wszechstronną wiedzą o Beskidzie wyspowym i gminie kamienica wykazała się Dorota Jasica ze swoimi synami:  Łukaszem i Mariuszem. Trzeba śmiało przyznać, że rodzina

Jasiców z Mordarki to prawdziwi pasjonaci wędrówek po Beskidzie Wyspowym. Dzielnie wędrują i są obecni na każdym szczycie. Nagrody w tej kategorii ufundowała firma Tymbark oraz Gmina Kamienica.

Najmilszą uczestniczką akcji wybrano Marię Opyd. Nie ma się czemu dziwić, bo Pani Maria na Jasieniu raczyła turystów specjałami, które przygotowało zawiadywane przez nią Koło Gospodyń wiejskich.

Najmilszym uczestnikiem został Mieczysław Franczak z Kamienicy. Pan Mieczysąłw Nie dość, że świetnie dyrygował turystyczną kapelą, to opowiadał przy tym przednie dowcipy.

 Najpiękniejszego beskidzkiego prawdziwka znalezionego w gęstwinie krzaków borówek znalazł Maciej Kuchta z Jurkowa.

Zobacz również