Kasinka Mała. Na festynie licytowali koszulkę "Białej Gwiazdy"

Kasinka Mała. Na festynie licytowali koszulkę "Białej Gwiazdy"

Gry i zabawy oraz pokaz ratownictwa drogowego. To tylko niektóre z atrakcji jakie przygotowali organizatorzy festynu rodzinnego w Kasince Małej.

Kolejny raz przy Szkole Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II w Kasince Małej – Zagródcu, odbył się festyn rodzinny pod nazwą „Powitajmy wakacje”. Uroczystość jest zwieńczeniem pracy szkoły i radosnym rozpoczęciem letniego okresu wypoczynku. Przygotowana przy dużym wspólnym zaangażowaniu uczniów, nauczycieli i rodziców przyciągnęła nie tylko mieszkańców miejscowości, ale i turystów.

Gościnnie wystąpił regionalny zespół muzyczny „Wiarusy” oraz orkiestra „Sami Swoi” z Zagródca i schola „Jedność”. Tegoroczny festyn obfitował w atrakcje strażackie. Z pokazem akcji  ratowniczej – zabezpieczenie poszkodowanego  w wypadku samochodowym wystąpili druhowie z OSP w Kasince Małej, zaś największą popularnością cieszyła się ścianka wspinaczkowa  udostępniona i zabezpieczana przez strażaków z OSP w Pcimiu. W programie przewidziana była aukcja prac wykonanych przez uczniów szkoły oraz innych  atrakcyjnych przedmiotów.

Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Esteci mogli wylicytować piękny wazon, koszyk wykonany z papierowej wikliny, czy łabędzia misternie stworzonego  techniką orgiami. Praktycy mogli zakupić zdobioną deskę kuchenną lub ozdobne pudełko na wakacyjne drobiazgi. Natomiast dla fanów piłki nożnej odbyła się licytacja piłki i koszulki z podpisami zawodników Wisły Kraków. 

Uczestnicy mieli okazję wziąć udział w loterii fantowej z cennymi nagrodami: rowerem górskim, tabletem, zestawem turystycznym oraz zestawem do piłki siatkowej. Ponadto  atrakcjami dla dzieci i nie tylko było malowanie twarzy, robienie zwierzątek z balonów, sklepik z zabawkami, dmuchane zjeżdżalnie oraz kulinarne smakołyki: gofry, frytki, kiełbaski i lody.

Gośćmi honorowymi imprezy byli Bolesław Żaba, Wójt Gminy Mszana Dolna, Helena Kania, Sołtys wsi oraz Kazimierz Perz – radny gminy.

Zobacz również