Margonin/Mszana Dolna. Połączyli przyjemne z pożytecznym

Margonin/Mszana Dolna. Połączyli przyjemne z pożytecznym

W pierwszy tydzień wakacji młodzieżówki OSP z gminy Mszana Dolna przebywali na letnim wypoczynku w Margoninie.

Margonin leży w północno-wschodniej części województwa wielkopolskiego, w powiecie chodzieskim, nad Margoninką i jeziorem Margonińskim.

Uczestnicy mieszkali w malowniczo położonym budynku Ochotniczego Hufca Pracy otoczonego dość rozległym ogrodem.

W drodze do Margonina zwiedziliśmy Katedrę w Gnieźnie – opowiadają uczestnicy wyjazdu.

Młodzież wypoczywała nad margonińskim jeziorem, korzystała ze strzeżonego kąpieliska pod okiem członków WOPR – u, rowerka wodnego, nart wodnych i innych atrakcji. Wieczory też były pełne atrakcji. Nie zabrakło grilla i kilku ognisk. Podróżując po województwie wielkopolskim nie sposób nie zauważyć powstających wszędzie wiatraków prądotwórczych. Budziły one ogólnie zainteresowanie u wszystkich uczestników wycieczki. Udało się też zorganizować jednodniową wycieczkę nad morze.  

Odwiedziliśmy kołobrzeskie molo i plażę. Skorzystaliśmy z zaproszenia Jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży do zapoznania się z pracą zawodowych strażaków. Zaprezentowano nam bogate wyposażenie swoich wozów strażackich zawierających między innymi zestawy do udzielania pierwszej pomocy przy wypadkach drogowych, pożarach, innych zdarzeniach losowych. Młodzież z zaciekawieniem przyglądała się pokazom działania nowoczesnego sprzętu strażackiego. Odwiedziliśmy również miejscową jednostkę OSP w Margoninie oraz lokalne muzeum, gdzie historię przybliżył nam Pan Wojciech Burzyński. Młodzież uczestniczyła w niedzielnej mszy świętej w zabytkowym kościele w miejscowości Żoń – podkreślają opiekunowie.  Do domów wróciliśmy wypoczęci, pełni wrażeń, z kilkoma śladami po ukłuciach margonińskich komarów.

Opiekę nad młodzieżą sprawowali druhny i druhowie  z Ochotniczej Straży Pożarnej:  prezes OSP dh Piotr Doll oraz dh Dominika Doll z Lubomierza, dh Michał Bieniek z OSP w Mszanie Górnej, prezes dh Wojciech Gil i dh Piotr Żurek z OSP w Olszówce i dh Dorota Potaczek  z OSP Raba Niżna.

Wyjazd do Margonina nie byłby możliwy gdyby nie pomoc finansowa UG w Mszanie Dolnej

 dh.Piotr Doll, dh. Wojciech Gil, dh. Michał Bieniek

 

Zobacz również