Z rysiem na Potaczkowej

Z rysiem na Potaczkowej

Ponad 600 turystów wzięło udział w wyprawie na Potaczkową w ramach akcji Odkryj Beskid Wyspowy. Jej organizatorem była gmina Niedźwiedź.

Mszę na Potaczkowej odprawił ojciec Bernard z Opactwa Cystersów w Szczyrzycu wspólnie z ojcem Jakubem Wojciechowskim z Zakonu Pijarów, który tutaj z wycieczką dotarł z Łowicza.

Turystom nagrody w konkursach wręczał Edward Krzysztofiak- Przewodniczący Rady Gminy Niedźwiedź wspólnie Barbarą Dziwisz, radną sejmiku województwa małopolskiegi oraz Jadwigą Zapałą z Gminnego Centrum Kultury w Niedźwiedziu.

Michał Lupa został wybrany najmłodszym uczestnikiem akcji. Najstarszym został Jan Misiura z Poręby Wielkiej, który mimo swojego sędziwego wieku świetnie radzi sobie grając w kapeli Kaczory.

Najmilszą turystką została wybrana Maria Matuła. Najmilszym wybrano Jana Janię.

Sylwia Wydra na Potaczkwą przyjechała z Londynu, gdzie studiuje na uniwersytecie. Wygrała kategorię uczestnika z najdalszego zakątka Europy.

Organizatorzy wyróżnili Małgorzatę Bernacki z Chicago oraz Tomasza Chlipałę z Ontario w Kanadzie jako tych turystów, którzy na Potaczkową dotarli z najdalszego zakątka świata.

Konkurs zorganizowany przez LGD Piękna Ziemia Gorczańska i Gminne Centrum Kultury w Niedźwiedziu wygrała Urszula Baniowska z Mszany Dolnej. A było o co walczyć, bo nagrodą główną był aparat fotograficzny.

28 lipca turyści spotkają się na Kostrzy, gdzie zakończy się Tydzień Kultury Beskidu Wyspowego.

Fot: Natalia Graczykowska

Zobacz również