Czwarty sołtys w Małopolsce, to…operator koparki

Czwarty sołtys w Małopolsce, to…operator koparki

Na co dzień jest operatorem koparki. Od święta sołtysem. Choć nie ma czasu na świętowanie, bo sołtysowanie sprawia mu radość. Andrzej Gackowiec z Olszówki zajął 4 miejsce w Finale Konkursu Najlepszy Sołtys Małopolski.

Andrezj gackowiec swoją nagrodę odbierze w najbliższą sobotę. W Zelkowie (gm Zabierzów) odbędzie się Finału Konkursu Najlepszy Sołtys Małopolski.

O tym, że zajął czwarte miejsce w tym prestiżowym konkursie dowiedział się przypadkowo…ale był wtedy w pracy. Pan Andrzej jak i inni sołtysi gminy Mszana Dolna uczestniczyli w obradach sesji. O miejscu jakie zajął poinformował go Bolesąłw Żaba, Wójt Mszany Dolnej, który złożył mu gratulacje.

Andrzej Gackowiec ma 46 lat i mieszka w Olszówce. Ma swoje niwielkie gospodratswo rolne. Z zawodu jest operatorem koparki. Jak mówi praca, którą wykonuje pozwala ma na łączenie swojej zaszczytnej funkcji, a tej się nie wstydzi.

– Lubię swój społeczny „zawód” – śmieje się pod nosem. Choć moja żona i córka marysia czasem maja mi za złe, ze zajmuję się nimi, a sprawami innych. Sołtysem jest od niedawna bo od maja 2011 roku, to wiele udało mu się zrobić dla swoich mieszkańców. Pomocy nie odmawia nikomu.

W czerwcu pomógł turystom odholować samochód do zakładu mechanicznego, choć nie musiał tego robić, ale…porosili.

– Pani, która przyszła do mnie o pomoc była bardzo zdesperowana. Bardzo szybko zorganizowałem pomoc – opowiada z przekąsem. – Pamagam wszystkim jak tylko patrafię...

Pan Andrzej rzeczywiście potrafi pomagać, bo swoim spsosobem bycia rozładuje każdą sytuację. Nawet tą, która wydaje się być „podbramkowa”. Proszę mi wierzyć…byłem tego świadkiem.

 

Zobacz również