Zawarła fałszywą umowę "na telefon"

Zawarła fałszywą umowę "na telefon"

Policjanci z Limanowej poszukują mężczyzn, którzy chodzą po domach w regionie i oferują zawieranie umów na świadczenie usług telekomunikacyjnych. Ofiarą najczęściej padają starsze osoby.

W ubiegły piątek 23 sierpnia do 75 – letniej kobiety, mieszkającej samotnie na terenie  Limanowej, zgłosiło się dwóch nieznanych jej mężczyzn, którzy przedstawiając się za pracowników znanej firmy zaoferowali starszej pani zawarcie „korzystnej” umowy na świadczenie usług telekomunikacyjnych. 75 – latka podpisała nie wypełnioną kartkę papieru, którą oferenci mieli wypełnić w późniejszym czasie.

O całym zdarzeniu kobieta poinformowała swego krewnego, który złożył zawiadomienie o sprawie w KPP Limanowa. Mężczyźni prawdopodobnie poruszali się samochodem o numerach rejestracyjnych z powiatu nowosądeckiego.

– Przestrzegamy wszystkich przed tego typu transakcjami. Nigdy nie należy podpisywać dokumentów z którymi się nie zapoznało, a już zupełnie
niedopuszczalną jest sytuacja, gdzie składamy swój podpis na niewypełnionym formularzu. Oszuści mogą wykorzystać nasz podpis i dane, do zawarcie różnorakich umów, z których będzie trzeba się wywiązywać, albo tłumaczyć. A wszystkie tego typu sytuacje są bardzo zawiłe – mówi Stanisław Piegza, rzecznik prasowy KPP w Limanowej.

Prosimy również o informacje, tel. 997 lub 18-33-79-401, gdyby ktoś spotkał się
z podobną sytuacją i apelujemy o rozwagę.

Zobacz również