Zmarł Karol Klimaszewski – legenda sportów samochodowych w regionie

Zmarł Karol Klimaszewski – legenda sportów samochodowych w regionie

Dziś nad ranem w szpitalu w wieku 67 lat zmarł Karol Maciej Klimaszewski, człowiek legenda Auto Moto Klubu Limanowa.

Historia klubu motoryzacyjnego w Limanowej rozpoczęła się w roku 1977 właśnie od Karola Macieja Klimaszewskiego. Wtedy też w Limanowej, powstał oddział Automobilklubu Podkarpackiego – Nowy Sącz, którego współzałożycielem był Karol Maciej Klimaszewski. 

Dzięki staraniom kilku działaczy, w 1988 roku zawiązał się komitet założycielski Auto Moto Klubu, na czele właśnie z Karolem Maciejem Klimaszewskim. W październiku 1988 roku doszło do odłączenia się AP Nowy Sącz i utworzenia samodzielnego oddziału, który przyjął nazwę Auto Moto Klub Limanowa. Pierwszym prezesem klubu został, nie kto inny, jak Karol Maciej Klimaszewski, który funkcję tę sprawował od powstania klubu do roku 2002. Z klubem współpracował i w ostatnich latach.

– Był bardzo życzliwym, oddanym, pomocnym i koleżeńskim człowiekiem – naszym przyjacielem.  – Bez Karola AMK Limanowa dziś by nie było, poświęcił mu wiele swojego czasu. Będzie nam go bardzo brakować  Trudno o tym teraz mówić, to niepowetowana strata dla całego środowiska –  mówi Jerzy Budacz, obecny prezes AMK Limanowa.

Źródło:automotoklub.com.pl

Z Panem karolem rozmawialiśmy dwukrotnie. Po raz pierwszy na II eliminacji GSMP w Starej Wsi oraz na 25-leciu Limanowskiego AMK.

Zobacz również