Fredro w interpretacji samorządowców

Fredro w interpretacji samorządowców

Samorządowcy powiatu limanowskiego wzięli udział w narodowym czytaniu dzieł Fredry. Akcja ta zakończyła się w sobotę w I LO im. Władysława Orkana w Limanowej.

Bohaterami sobotniego „Narodowego Czytania” w „starym” byli samorządowcy, którzy z wielkim zaangażowaniem wcielali się w role bohaterów popularnych utworów Fredry.

W Narodowym czytaniu udział wzięli przedstawiciele władz powiatowych w osobach Jana Puchały – Starosty Limanowskiego, Wicestarosty –  Franciszka Dziedziny, Członka  Zarządu Powiatu Mieczysława Urygi oraz Artura Krzaka, Dyrektora Wydziału Edukacji i Sportu.

Dodatkowo uczniowie Aleksandra Semerda, Michał Gocal,  Michał Słowikowski, Kuba Trojanowski przygotowali muzyczną niespodziankę, dokonując samodzielnej aranżacji dwóch najbardziej znanych bajek poety – Paweł i Gaweł a także Bajeczki o osiołku.

Karolina Michalik, Jakub Rusin i Krzysztof  Grybel przedstawili w formie skeczu, wybrane fragmenty Zemsty.

Podczas akcji czytania odbył się także konkurs w którym każdy z uczestników spotkania mógł wystąpić i przeczytać wybrane przez siebie dzieło Aleksandra Fredry, za co otrzymał nagrodę specjalną. Nagrodą były książki Aleksandra Fredro ufundowane przez Powiat Limanowski. Na pamiątkę tegorocznej akcji „Narodowego Czytania” książki zostały opatrzone pamiątkową pieczęcią przekazaną przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, jako inicjatora akcji. Za najlepszych interpretatorów dzieł, komisja wybrała Patrycję Krzyżak i Arkadiusza Nowaka.

Uczestnicy oprócz możliwości wysłuchania  fragmentów dzieł Fredry w wersji czytanej, muzycznej i kabaretowej, mieli także okazję obejrzeć wystawę konkursu plastycznego, przedstawiającego utwory Mistrza w wykonaniu uczniów I LO. W konkursie plastycznym  I miejsce zajęła Eugenia Śliwa, drugie- Marianna Frasunek i trzecie- Aleksandra Pociecha. Specjalne wyróżnienie za doskonały portret A. Fredry  otrzymała Katarzyna Pilawska.

Organizatorem akcji był Powiat Limanowski i I Liceum Ogólnokształcące w Limanowej.

Źródło:powiat.limanowa.pl

Zobacz również