Limanowa. Zabrali mu telefon i 800 złotych

Limanowa. Zabrali mu telefon i 800 złotych

W poniedziałek 23 września po godzinie 13 do dyż. KPP Limanowa zadzwonił mężczyzna, który twierdził, że na jednej z limanowskich ulic został napadnięty, obezwładniony i okradziony przez dwóch nieznanych mu mężczyzn.

Policjanci skierowani w rejon gdzie miało dojść do kradzieży zastali zgłaszającego, 36 – latka, mieszkańca gm. Łukowica.

Mężczyzna był nietrzeźwy (2.5 promila), nie można było z nim przeprowadzić czynności procesowych, ale rozpytany został o szczegóły zajścia. Twierdził, że napastnicy zabrali mu ponad 800 zł., i telefon komórkowy o szacowanej wartości ok. 400 zł. Funkcjonariusze dysponowali pewnymi danymi na podstawie których wytypowali dwóch znanych policji, mieszkańców Limanowej. Podjęto działania aby ustalić miejsce ich pobytu i zatrzymać.

Dwa dni później, 25 września obydwaj typowani mężczyźni ( 28 i 36 lat)  zostali zatrzymani w Limanowej. Dzisiaj 28 września doprowadzono ich do limanowskiego sądu.  Po rozpatrzeniu sprawy Sąd zastosował wobec 36 – latka wolnościowy środek zapobiegawczy w postaci 1 miesiąca tymczasowego aresztu, drugi z zatrzymanych został zwolniony bez środków prawnych. 

Zobacz również