Między plamą, a znaczeniem. wystawa prac Wojciecha Górki

Między plamą, a znaczeniem. wystawa prac Wojciecha Górki

Miejska Biblioteka Publiczna i Galeria Sztuki w Limanowej zapraszają na otwarcie wystawy malarstwa Wojciecha Górki. Wernisaż odbędzie się 20 września o godzinie 17.00.

 

Autor o sobie: Urodziłem się 22 lipca 1945 roku w Jeleniej Górze. Ukończyłem Liceum Plastyczne, a następnie Wydział Malarstwa, Grafiki i Rzeźby Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. W roku 1975 uzyskałem dyplom z projektowania graficznego.

Początkowo fascynowała mnie grafika, z czasem jednak skierowałem swe zainteresowania ku malarstwu olejnemu, akrylowemu i akwareli. Zajmuję się także ilustracją książkową i projektowaniem wnętrz. W latach dziewięćdziesiątych prowadziłem autorską galerię we Wrocławiu. Jestem członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków, laureatem nagród w dziedzinie sztuk plastycznych. Uczestniczę w plenerach malarskich, swoją twórczość prezentuję na wystawach zbiorowych i indywidualnych. Moje prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych.
Mieszkam i pracuję we Wrocławiu oraz w Limanowej. Uważam się za szczęśliwego męża, ojca i dziadka trojga wnucząt. Obecną wystawę dedykuję mojej żonie Annie, której miłość do Limanowej przywiodła mnie w te strony.

Zobacz również