naszemiasto.pl: Dariusz Socha wygrał. Teraz wystąpi do władz powiatu o odszkodowanie

naszemiasto.pl: Dariusz Socha wygrał. Teraz wystąpi do władz powiatu o odszkodowanie

Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie stwierdził nieważność uchwały zarządu powiatu limanowskiego z początku 2012 roku o odwołaniu Dariusza Sochy ze stanowiska dyrektora szpitala w Limanowej.

W orzeczeniu wytknięto, że starostwo nie miało prawa tego zrobić bez zgody rady gminy Tymbark, w której zasiadał Socha. Wcześniej Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie stwierdził prawomocność uchwały tymbarskich radnych, którzy nie przystali na odwołanie swego kolegi. Dariusz Socha nie jest lekarzem, więc pozbawienie go stanowiska oznaczało utratę pracy w szpitalu.

Wyrok NSA zapadł ponad rok od uchwały zarządu powiatu w osobach starosty Jana Puchały, wicestarosty Franciszka Dziedziny oraz członków Jana Wiecka i Mieczysława Urygi. Oznacza to, że nie można automatycznie przywrócić Sochy na stanowisko, które obecnie zajmuje były urzędnik starostwa Marcin Radzięta.

Więcej przeczytacie w artykule na stronie limanowa.naszemiasto.pl: Dariusz Socha wygrał. Teraz wystąpi do władz powiatu o odszkodowanie

Fot.: szpitallimanowa.pl

Zobacz również