Trzech pijany zatrzymanych w ramach akcji „Alkohol i Narkotyki”

Trzech pijany zatrzymanych w ramach akcji  „Alkohol  i Narkotyki”

Trzech nietrzeźwych kierujących i jednego, który nie stosował się do wyroku sądowego, zakazującego mu prowadzenia pojazdów mechanicznych. To efekt działań akcji limanowskiej policji pod kryptonimem „Alkohol i Narkotyki”

W ubiegły piątek ( 27 września) na terenie powiatu limanowskiego, od godziny 16 do 24 prowadzone były działania drogowe  „Alkohol i Narkotyki”.

W działaniach tych oprócz limanowskich policjantów zaangażowani byli również funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Zatrzymano trzech nietrzeźwych kierujących i jednego, który nie stosował się do wyroku sądowego, zakazującego mu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Kierowca ten około godziny 21 w Koninie, jechał Audi A4 i nie zatrzymał się do kontroli drogowej podejmując ucieczkę.

Policjanci podjęli więc pościg za samochodem, który poruszał się całą szerokością jezdni bez włączonych świateł. Auto zatrzymało się w rejonie jednej z posesji w Koninie a kierujący uciekł.           Właściciel został ustalony i w rozmowie telefonicznej z policjantami utrzymywał, że nie wie komu udostępnił samochód i nie jest zainteresowany tą sprawą. Auto zabezpieczono na parkingu strzeżonym, ustalając, że jego właściciel posiada aktualny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów obowiązujący do maja 2014 roku.

Na następny dzień rano do KP Mszana Dolna zgłosił się 32 – latek mieszkaniec gm. Niedźwiedź i zarazem właściciel auta. W trakcie przesłuchania przyznał, że to on poprzedniego wieczoru kierował Audi A4 i nie zatrzymał się do kontroli z obawy przed konsekwencjami związanymi z niestosowaniem się do wyroku sądowego. Tych konsekwencji jednak nie uniknął, bowiem w trakcie postępowania mężczyzna poddał się dobrowolnie karze trzech miesięcy pozbawienia wolności z zawieszeniem wykonania kary na okres dwóch lat, ma zapłacić grzywnę 500 zł., oraz musi pokryć koszty postępowania.

 

 

 

Kolejne dni weekendu nie przyniosły poprawy jeżeli chodzi o nietrzeźwych kierujących, w sobotę zatrzymano ich dwóch, a w niedzielę jednego który znajdował się w stanie po użyciu alkoholu.

 

Na szczęście odnotowano tylko jedną kolizję drogową.

 

                                        

Zobacz również