Zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki

Zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki

Szukają chętnych osób, które włącza się w pomoc innym. Organizatorzy "Szlachetnej Paczki" w regionie zachęcają do pomocy innym.

Mieszkańcy Limanowej zaangażowali się w akcję już przed rokiem. W tym roku po raz pierwszy zawita ona także do Mszany Dolnej.

SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy, realizowana od 2001 roku przez Stowarzyszenie WIOSNA. Głównym jego założeniem jest aby pomoc, która dotrze do potrzebujących była skuteczna, konkretna i sensowna. Jednym słowem – mądra. Tylko w 2012 roku SZLACHETNA PACZKA dotarła do 13 235 rodzin w potrzebie, czyli do ponad 55 tys. osób żyjących w niezawinionej biedzie –starszych, samotnych, rodzin dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością, samotnych rodziców i rodzin wielodzietnych.

Siłą sprawczą akcji są wolontariusze. To dzięki nim pomoc trafi bezpośrednio do najbiedniejszych rodzin w okolicy i to dzięki nim będzie ona konkretna  tj. taka, która odpowie na bieżące i realne  potrzeby rodzin. Jak podkreślają organizatorzy, to wyjątkowy wolontariat, bo ma moc spełniania marzeń.

Rekrutacja wolontariuszy w Mszanie Dolnej i Limanowej właśnie się zaczęła. Poszukiwane są osoby pełnoletnie, wytrwałe w dążeniu do celu, samodzielne w działaniu i gotowe wejść w trudny świat biedy. – To, do jak wielu potrzebujących rodzin z Mszany Dolnej i Limanowej dotrze świąteczna paczka zależy od ludzi, którzy podejmą wyzwanie – mówią koordynatorzy rejonów. – Wolontariusz to ktoś kto ma odwagę zmieniać świat na lepsze. A taką właśnie możliwość daje SZLACHETNA PACZKA.”

Chcesz wiedzieć więcej ? Wejdź na:
www.szlachetnapaczka.pl

Jak zostać wolontariuszem?
1. Wejdź na stronę: www.superw.pl
2. Znajdź na mapie rejon (Limanowa lub Mszana Dolna)
3. Wypełnij formularz zgłoszeniowy i czekaj na zaproszenie do udziału w rekrutacji.

Kontakt do koordynatorów:

  • Limanowa –  Dorota Mucha  – tel. 888 559 228
  • Mszana Dolna – Anna Kotarba – tel. 788 825 785

Zobacz również