Będą rywalizować o Puchar Burmistrza Limanowej

Będą rywalizować o Puchar Burmistrza Limanowej

Już w najbliższą sobotę w Limanowej odbędzie się uroczyste otwarcie skateparku. Będzie ono połączone z Transgranicznymi Zawodami Deskorolkowymi o Nagrodę Burmistrza Miasta Limanowa.

Skatepark powstał obok Limanowskiego Domu Kultury w ramach projektu „Rekreacja ruchowa szansą na integrację partnerstwa polsko-słowackiego”, którego głównym celem jest poszerzenie i zacieśnienie współpracy pomiędzy mieszkańcami miast partnerskich Limanowej i Dolnego Kubina.

Na realizację w/w projektu miasto Limanowa otrzymało dofinansowanie w wysokości 45 tys. EURO, ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Program Współpracy Transgranicznej  Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

1 września odbyły się zawody na Słowacji. Na ulicę w centrum miasta Dolny Kubin zostało dostarczone kilka mobilnych przeszkód, gdzie odbył się mały Jam Session z udziałem polskich i słowackich skaterów. Ekipa z Limanowej dotarła tam darmowym autobusem, który zapewnił organizator imprezy. Pomimo porannego deszczu udało się rozegrać mini zawody, w których najlepsi okazali się Tomasz Świerczewski,  Peter Manco i Prilekov Alenybyla.


Druga część zawodów, w której udział wezmą zawodnicy ze Słowacji, odbędzie się 5 października na skateparku w Limanowej. Jest o co walczyć, bowiem pula nagród wynosi 2.100 zł. Zapraszamy.

 

Plan zawodów w Limanowej:

 

5 październik – Limanowa:
08.00 – wyjazd autobusu z Dolnego Kubina (Hviezdoslavovo námestie – pred kinom Choč)
11.00 – zapisy
12.00 – uroczyste otwarcie skateparku
13.00 – start zawodów

 

Zobacz również