Mszana Dolna. Zmarł Jan Szczypka

Mszana Dolna. Zmarł Jan Szczypka

Dziś nad ranem w swoim domu w Mszanie Dolnej zmarł Jan Szczypka. Od zawsze związany z MZGK w Mszanie Dolnej, w której pracował do dziś. Miła 61 lat.

Dziś wczesnym rankiem światła w oknach domu Janka Szczypki przy ul.Starowiejskiej nie zapaliły się, jak każdego dnia, gdy wybierał się do pracy. Nie odbierał telefonu od zaniepokojonych Jego nieobecnością kolegów. Niektórzy przeczuwali, że mogło stać się coś złego, ale nikt nie myślał o najgorszym. Jak grom z nieba spadła na nas wieść o Jego śmierci. Jeszcze wczoraj uczestniczył w niedzielnej mszy św. Jeszcze w piątek planował robotę na poniedziałek. A dziś ? Już nic nie będzie takie samo – odszedł Człowiek niespotykanej dobroci i życzliwości, pełen skromności i taktu.

Pracowity i sumienny, chętnie pomagał potrzebującym. Od 1 sierpnia 1971 roku – a miał wtedy zaledwie 19 lat, aż po dziś pracował w „komunalnej”. Najtrudniejsze prace w terenie, dyrektorzy konsultowali z Jankiem – On wiedział, czy wielka koparka poradzi sobie z planowaną robotą. Jego fachowość i doświadczenie było znane i przez wszystkich szanowane. Do Niego należało zdanie decydujące.

Trudno pogodzić się ze śmiercią Janka i trudno uwierzyć, że tu na Ziemi więcej Go nie spotkamy – musimy wierzyć, że Bóg przez śmierć wprowadził Go do nieśmiertelności, do innego życia, gdzie bólu nie ma i łzy nie płyną.

Źródlo:mszana-dolna.eu

Zobacz również