Tragiczny bilans weekendu. Śmiertelne potrącenie 69-latka w Limanowej

Tragiczny bilans weekendu. Śmiertelne potrącenie 69-latka w Limanowej

Do wypadku ze skutkiem śmiertelnym doszło w piątek (4 październik), ok 10:55 w Limanowej na ul. Krakowskiej. Kierujący Seatem 56 – latek, potrącił 69 latka, który przechodził przez jezdnię poza wyznaczonym przejściem dla pieszych.

Pomocy pieszemu udzielał policjant  z limanowskiej drogówki będący poza służbą, on również powiadomił służbę dyżurną KPP Limanowa. Potrąconego mężczyznę przewieziono do szpitala w Limanowej. Pomimo wysiłku lekarzy jego życia niestety nie udało się uratować, po godzinie 15 zmarł w limanowskim szpitalu. Kierowcy Seata nic się nie stało, był trzeźwy.

Przez weekend od 4 do 6 października  policjanci odnotowali jeden wypadek drogowy, siedem kolizji, zatrzymano dwóch nietrzeźwych kierujących  i dwóch, którzy znajdowali się w stanie po użyciu alkoholu.

 

W sobotę (5 październik), ok 8:25 w Niedźwiedziu, kierująca VW Golfem 28 – latka, zjechała na przeciwległy pas ruchu i uderzyła  w Mercedesa. Nikt nie ucierpiał w związku ze zdarzeniem, ale okazało się, że sprawczyni kolizji jest nietrzeźwa 2,4 promila. Drugi kierowca trzeźwy. Kobiecie zatrzymano Prawo Jazdy.

Drugi z nietrzeźwych kierujących został zatrzymany w niedzielę (6 październik), ok 11:45 w Limanowej na ul. Kościuszki. Tam 51 latek kierował Subaru. Mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu z wynikiem 0,7 promila. W związku z tym zatrzymano mu prawo jazdy.    

 

Zobacz również