Kierowca audi "tropił węża" i uciekał przed policją

Kierowca audi "tropił węża" i uciekał przed policją

W sobotę (16 listopad), około godziny 01:30 w Limanowej, na ul. Rolniczej, limanowscy policjanci zwrócili uwagę na jadące Audi A6, którego kierujący miał znaczne problemy z utrzymaniem prostego kierunku jazdy. Postanowili więc zatrzymać samochód do kontroli.

Kierowca nie zastosował się do sygnałów podawanych mu przez policjantów i gwałtownie przyspieszył oddalając się w kierunku Młynnego. Funkcjonariusze podjęli pościg za uciekinierem, który nie ujechał zbyt daleko, bo samochód częściowo wpadł  do przydrożnego rowu. Kierujący Audi zaczął uciekać pieszo. Policjanci sprawdzili czy w pojeździe nikt nie pozostał i pojechali do domu kierowcy, bo znali go z widzenia. Tam też go zatrzymali, 28 latek przyznał, że uciekał bo jest pod działaniem alkoholu, ( 2.7 promila). Zatrzymano mu prawo jazdy.

Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do kierowania samochodem, poddał dobrowolnie karze: stracił prawo jazdy na trzy lata, ma zapłacić grzywnę 500 zł., skazany został na rok pozbawienia wolności z warunkowym jej zawieszeniem na trzy lata

Zobacz również