Ministranci rywalizowali na hali

Ministranci rywalizowali na hali

W ostatnią sobotę (23 listopada) Miejska Hala Sportowa gościła ministrantów-piłkarzy. W roku ubiegłym o prymat w mszańskim dekanacie rywalizowali ministranci i lektorzy aż z 9 parafii.

Do ostatniego turnieju akces zgłosiły tylko 4 wspólnoty, na 13 parafii tworzących mszański dekanat. Ministrancko-lektorskie turnieje rozgrywane są w trzech kategoriach. O miano najlepszych rywalizują chłopcy ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Zwycięskie drużyny z każdej kategorii awansują do etapu rejonowego. Zwykle na wiosnę najlepsi z najlepszych spotykają się na Mistrzostwach Polski – kilka lat temu ministranci z parafii Bożego Miłosierdzia w takim turnieju uczestniczyli.

śród ministrantów ze szkół podstawowych najlepszym okazał się team ks. Tomasza Steca z parafii św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej. Na kolejnych miejscach uplasowały się drużyny z parafii w Koninie (miejsce II), ministranci od Miłosierdzia Bożego, także z Mszany Dolnej (miejsce III) i na miejscu IV ministranci z Kasinki Małej. A jak radzili sobie nieco starsi? Najlepsi gimnazjaliści służą przy ołtarzu w kościele Nawiedzenia N.M.P w Kasince Małej.

Piłkarze ks. Konrada pokonali rówieśników z Koniny (IIm.) i obie mszańskie drużyny – ekipa od św. Michała uplasowała się na miejscu 3. zaś gimnazjaliści z kościoła Miłosierdzia Bożego zajęli miejsce 4. I kategoria ostatnia – szkoły ponadgimnazjalne. Tu równych sobie nie mieli chłopcy z Koniny – podopieczni ks. proboszcza Jana Wróbla ograli kolegów z obu mszańskich wspólnot ( miejsce II – parafia Miłosierdzia Bożego, miejsce III św. parafia Michała Archanioła i miejsce IV – Kasinka Mała).

Źródło: UM Mszana Dolna

Zobacz również