Niespokojna doba na drogach limanowszczyzny

Niespokojna doba na drogach limanowszczyzny

Policjanci odnotowali 4 kolizje drogowe, zatrzymano jednego kierowcę w stanie po użyciu alkoholu i dwóch nietrzeźwych. To bilans mijającej doby na drogach limanowszczyzny. Do najgroźniejszego zdarzenia doszło w Starym Rybiu.

Wczoraj (20 listopad), ok 18:10 w Chyszówkach, tymbarscy policjanci zatrzymali 42 latka, mieszkańca gm. Dobra, który kierując Seatem Cordoba był nietrzeźwy ( 1,3 promila). Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, sprawa trafi do sądu.

Również wczoraj ok 11:00 w Starym Rybiu, kierujący Chryslerem, 42 latek, wymijał się z kierującym Daewoo, 53 latkiem, mieszkańcem gm. Limanowa. Kierowca Daewoo jechał środkiem drogi nie reagując na sygnały kierowcy Chryslera, który chcąc uniknąć zderzenia zjechał na pobocze, po czym zawrócił za Daewoo i zajechał mu drogę. Kierowca Daewoo, nie zatrzymał się zaraz i uderzył w tył Chryslera. Nikomu na szczęście nic się nie stało.

Policjanci, którzy zostali tam skierowani poddali badaniu trzeźwości obydwu kierujących. Tu wyjaśniło się dlaczego kierowca Daewoo nie mógł utrzymać właściwego kierunku jazdy, miał bowiem w organizmie 2,5 promila alkoholu. Drugi z kierowców był trzeźwy i dzięki jego właściwej reakcji nie doszło pewnie do tragedii.

53 latkowi zatrzymano Prawo Jazdy, sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Postępowanie prowadzi limanowska policja.

 

Zobacz również