Uwaga na fałszywego policjanta

Uwaga na fałszywego policjanta

W poniedziałek 4 listopada, w Komendzie Powiatowej Policji w Limanowej przyjęto kilka zgłoszeń od mieszkańców Limanowej, z których wynikało iż ktoś w ostatnim czasie usiłował oszukać ich metodą na tzw. „policjanta”.

Nieznany sprawca dzwonił na telefony stacjonarne podając się za policjanta, który wykonuje czynności służbowe w związku z wypadkiem drogowym w którym uczestniczył jako sprawca członek rodziny osoby odbierającej telefon. Podczas rozmowy oferował pomoc w „załatwieniu” sprawy żądając od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Dla uprawdopodobnienia opisywanych sytuacji rzekomy „policjant” udostępniał telefon rzekomemu członkowi rodziny , aby ten potwierdził , że rzeczywiście jest w dyspozycji  policji i potrzebuje pomocy.

Można się spodziewać, że tego typu sytuacje powtórzą się na naszym terenie.

Dlatego zwracamy się z apelem, aby osoby w przypadku zaistnienia podobnych sytuacji niezwłocznie kontaktowały się ze swoimi bliskimi, których sprawy miałyby dotyczyć i potwierdzały całą sytuację. W żadnym wypadku nie należy przekazywać pieniędzy osobie przysłanej w imieniu rzekomego członka rodziny. Oprócz tego w podobnych sytuacjach należy zwracać się o pomoc do Policji pod nr 112 lub 997.   

 

Zobacz również