Justyna Kowalczyk czwarta na 10 km "łyżwą"

Justyna Kowalczyk zajęła czwarte miejsce w biegu na 10 km "łyżwą" w fińskim Kuusamo. Dzisiejszy bieg zamknął minicykl Ruka Triple wygrała Marit Bjoergen.

W fińskim Kuusamo zakończyła się rywalizacja w trzy etapowym „Ruka Triple”. Justynie Kowalczyk nie udało się po raz 61 stanąć na „pudle” zawodów Pucharu Świata. Mieszkanka Kasiny Wielkiej zajęła 4 miejsce w biegu pościgowym na 10 km stylem dowolnym, co jest równoznaczne z miejscem w końcowej klasyfikacji „Ruka Triple”. 60 zwycięstwo w pucharowych zmaganiach odniosła Marit Bjoergen, a 309 punktów zdobytych przez weekend, pozwoliło jej objąć fotel liderki pucharowej rywalizacji. Justyna nie od dzisiaj narzeka na ból  piszczeli, więc można było się spodziewać takiego rozstrzygnięcia. Mimo wszystko nasza rodaczka walczyła bardzo dzielnie, przez 3,5 okrążenia odpierając skandynawską nawałnicę. Ostatnie półtorej kilometra to popis M. Bjoergen, która 4 raz z rzędu triumfuje w całej imprezie. Następne zawody z udziałem Justyny (4 miejsce w PŚ z 214 punktami), już w najbliższą sobotę 7 grudnia w norweskim Lillehammer. Zawodniczki pobiegną na 10 km techniką klasyczną.