Lądowisko przy szpitalu już działa

Lądowisko przy szpitalu już działa

W przedostatni dzień starego roku szpital w Limanowej może pochwalić się oddanym do użytku lądowiskiem. Inwestycja kosztowała 1 mln 700 tyś. złotych.

Otwarcie lądowiska miało niezwykle uroczysty charakter. Poświęcenia lądowiska dokonał kapelan szpitala im. Bożego Miłosierdzia ks. Janusz Bociek.

Uczestniczyły w nim władze powiatu, a także samorządowcy. – Cieszę się, że podmiot założycielski szpitala tak aktywnie włącza się i wspiera rozwój szpitala, tym bardziej że koszt zrealizowanej inwestycji to ponad 1 mln 700 tyś zł. – mówił podczas otwarcia Marcin radzięta, dyrektor szpitala.

Pod wrażeniem inwestycji i ogramu pracy jaki został włożony w nia byli wszyscy, którzy uczestniczyli w tej uroczystości. – Posiadanie SOR-u przy szpitalu to być albo nie być dla całego Szpitala Powiatowego w Limanowej – zaznaczył z kolei Jan Puchała, Starosta Limanowski.

Po części oficjalnej z płyty lądowiska wystartował helikopter z pilotem z firmy Grupa Wanicki, a na pokładzie helikoptera oprócz Starosty Limanowskiego Jana Puchały i Dyrektora Szpitala Marcina Radzięty znalazło sie także kilku pracowników szpitala.

Źródło:powiat.limanowa.pl

Fot.:szpital.limanowa.pl

Zobacz również