Po długiej przerwie zawody w biegach wracają do Lillehammer

Po długiej przerwie zawody w biegach wracają do Lillehammer

Powoli rozkręca się karuzela Pucharu Świata w biegach narciarskich. W najbliższy weekend zawodniczki i zawodnicy rywalizować będą w norweskim Lillehammer.

Justyna Kowalczyk będzie biegać po trasach, gdzie w 1994 roku odbywały się Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Mieszkanka Kasiny Wielkiej wystąpi tylko w sobotnim biegu na 10 km  stylem klasycznym, początek o godz. 10:00.

Przeciwko sobie będzie miała liczną reprezentację Norwegii, na liście startowej jest aż 17 zawodniczek gospodarzy zawodów. W niedzielnej rywalizacji sztafet, nasze kadrowiczki pobiegną bez wsparcia Justyny. Warto wspomnieć że ostatnie zawody Pucharu Świata w Lillehammer odbyły się 23 marca 2002 roku, na zakończenie rywalizacji w sezonie 2001/02. Nietypowy bieg na 58 km stylem klasycznym wygrała Norweżka Anita Moen. 13 miejsce w tym biegu zajęła Marit Bjoergen. Kryształową Kulę za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej, odbierała inna Norweżka Bente Skari – Martinsen. Dla Justyny Kowalczyk był to debiutancki sezon w pucharowej rywalizacji, ale w skandynawskiej imprezie nie uczestniczyła. Akurat w tym czasie na trasach w Szklarskiej Porębie – Jakuszycach, zdobyła 4 tytuły indywidualnej Mistrzyni Polski.         

Zobacz również