Limanowa artystycznie dorównała Wiedniowi

Limanowa artystycznie dorównała Wiedniowi

W ostatnią niedzielę w sali kameralnej LDK w Limanowej odbył się tradycyjny koncert noworoczny w stylu wiedeńskim. Uświetnił go koncert najpiękniejszych arii, oper i operetek w wykonaniu zespołu muzyki wiedeńskiej STRAUSS ENSEMBLE, któremu towarzyszyli soliści: Katarzyna Tylnik oraz Adam Zdunikowski.

Artyści wykonali m.in. utwory: arię Elizy – „Przetańczyć całą noc” z musicalu „My Fair Lady”, aria Giuditty z operetki „Giuditta” „Kto me usta całuje ten śni”, „Wielka sława to żart” J. Strauss z operetki „Baron Cygański”,  „Usta milczą, dusza śpiewa”  z operetki „Wesoła wdówka”, „Co się dzieje, oszaleje” z operetki „Księżniczka czardasza”, czy Walc Barbary z folmu „Noce i dnie” oraz polki: „Na polowaniu”, ”Tritch-tratch”, „Baku frei” J. Straussa.

Koncert Noworoczny był doskonałą okazją do podsumowania 2013r. oraz życzeń, jakie przekazał Burmistrz Miasta Władysław Bieda mieszkańcom Limanowej. „Niech ten rok będzie pomyślny dla nas wszystkich” mówił burmistrz, „niech w tym roku nie spełni się powiedzenie, że wszystko dobre się szybko kończy. Dobre niech trwa nadal”. Burmistrz zapewnił, że uczyni wszystko, by dobra passa rozwoju Limanowej nadal trwała, by miasto się rozwijało poprzez nowe inwestycje i nowe inicjatywy.

Źródło:miasto.limanowa.pl

Zobacz również