Zarząd Małopolskiej PO obradował w Porębie Wielkiej

Zarząd Małopolskiej PO obradował w Porębie Wielkiej

W miniony poniedziałek w Porębie Wielkiej odbyło się wyjazdowe posiedzenie Zarządu Platformy Obywatelskiej Regionu Małopolskiego w którym uczestniczyli również członkowie Zarządu Powiatowego PO w Limanowej.

 W roli gospodarzy posiedzenia wystąpili: Grzegorz Lipiec- szef regionu małopolskiego PO i Tadeusz Patalita, szef lokalnych struktur partii.

W spotkaniu tym uczestniczyli również: europosłanka Różą Thun, senatorowie: Stanisław Hodorowicz, Janusz Sepioł oraz Bogdan Klich. Nie mogło zabraknąć również posłów: Urszuli Augustyn, Doroty Niedzieli, Andrzeja Czerwińskiego,  Andrzeja Guta-Mostowego, Jerzego Fedorowicza, Józefa Lasoty, Roberta Wardzały. Na spotkaniu tym był również obecn marszałek Marek Sowa, członek zarządu Jacek Krupa, Leszek Zegzda oraz burmistrz Gorlic Witold Kochan.

W trakcie posiedzenia omawiano bieżącą sytuację społeczno-ekonomiczną regionu małopolskiego ze szczególnym uwzględnieniem powiatu limanowskiego.

Przedstawiciele ziemi limanowskiej zwrócili się z prośbą do uczestniczących w spotkaniu o wspieranie zamierzeń władz lokalnych mających na celu dalszy rozwój naszego regionu.

Marszałek Marek Sowa zapewnił, że w najbliższym czasie zostanie przyznana zostanie pomoc techniczna na realizację inwestycji „Wody Termalne” w Porębie Wielkiej oraz planowana jest w 2014 roku przebudowa drogi wojewódzkiej nr 968 Lubień- Zabrzeż.

Wbrew temu, co się mówi nie odstawiono na bok realizację inwestycji kolejowej „Kraków-Piekiełko-Podłężę”.

– Budowa basenów geotermalnych w Porębie Wielkiej ma ogromne znaczenie dla regionu. Ważną rolę w realizacji tej inwestycji odgrywają samorządowcy z  Januszem Potaczkiem, Wójtem Niedźwiedzia na czele.

Z kolei Tadeusz Patalita zaapelował o wsparcie inwestycji „Budowy tras biegowych pod Lubogoszczą”, które byłyby areną zmagań sportowych, jak również bazą rekreacyjno-wypoczynkową dla turystów. – Ten pomnik winniśmy postawić naszej mistrzyni – mówił były wójt Mszany Dolnej.

W trakcie dyskusji ważnym elementem poruszanym przez przedstawicieli PO, była kwestia wprowadzania w życie przez władze samorządowe ustawy o zagospodarowaniu odpadami komunalnymi. Poruszono sprawę likwidacji stanowiska lekarza w ekipie karetki pogotowia w Mszanie Dolnej.

Grzegorz Lipiec zobowiązał się udzielić pomocy przy pozostawieniu lekarza w obsłudze karetki pogotowia, jak również w zorganizowaniu spotkania z mieszkańcami Miasta i Gminy Mszana Dolna odnośnie  gospodarki odpadami komunalnymi. Takie ma się odbyć z posłem Tadeuszem Arkitem ekspertem w dziedzinie gospodarowania odpadami komunalnymi. O jego terminie mieszkańcy miasta będą poinformowani za pośrednictwem lokalnych mediów.

Zobacz również