Zebrali blisko 15 tysięcy dla Krystianka

Prawie 15 tysięcy złotych udało się zebrać w miniony weekend na rehabilitację Krystiana Szewczyka z Walowej Góry, ucznia ZSS Nr 3 w Limanowej. Chłopczyk od urodzenia cierpi na mózgowe porażenie dziecięce i porażenie kończynowe.

W tym momencie najważniejsza jest dla Krystianka rehabilitacja i wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne w Ośrodku Rehabilitacyjnym „Zabajka” w Stawnicy (nad morzem). Taki wąśnie czeka go za 3 tygodnie. Po dwóch poprzednich turnusach zrobił już bardzo duże postępy (sam stawia już samodzielnie po kilka kroków).

Sam turniej przeszedł oczekiwania samych organizatorów. Zgłosiła się do niego rekordowa liczba drużyn – 28, które zagrały w 2 turniejach. W ciągu weekendu rozegranych zostało ponad 50 spotkań, a uwieńczeniem zmagań był mecz o Superpuchar pomiędzy zwycięzcami obu turniejów.
Najlepszą drużyną w I turnieju okazał się być Embruk. Na drugim stopniu podium uplasowała się ekipa Wojtasa I. trzecie miejsce zajął Domex.

Najlepszym strzelcem turnieju został Marcin Urbański. Jego imiennik – Marcin Pazdur został wybrany najelpszym bramkarzem.

W II turnieju bezkonkurencyjny był Transblach. Drugie miesjce zajał Embruk. Trzeci byl Electrical.

Strzelcem II turnieju został Maciej Gąsior. Bramkarzem wybrano Zbigniewa Kulewicza.

Superpuchar trafił do rąk Embruku, a najlepszym zawodnikiem całego turnieju wybrano Artura Bielaka. Bramkarzem całego turnieju został Zbigniew Kulewicz.

Źródło: UM Limanowa