Maribor/Mszana Dolna. Zdobyli medale i…doświadczenie

22 lutego w Mariborze został rozegrany międzynarodowy turniej w Taekwondo Olimpijskiego Slovenia Open. Wystartowało w nim 430 zawodników z całej Europy – 81 klubów i reprezentacji narodowych.

Na starcie zawodów pojawili się zawodnicy z Niemiec, Czech, Słowenii, Węgier, Serbii, Chorwacji, Słowacji i wiele innych czołowych zespołów z całej Europy.

UKS KORYO Mszana Dolna jako jedyna drużyna z Polski reprezentowało sześciu zawodników: Mateusz Szczesnowski, Bartosz Krzysztofiak, Kacper Piaskowy, Patrycja Kornaś, Ewelina Głowacz i Izabela Majerczyk. Złoty medal i deklasacje kategorii 33 kg kadet zdobył Mateusz Sczęsnowski. Srebrny medal w kategorii  53 kg kadet zdobył Bartosz Krzysztofiak a brązowy medal w kategorii 46 kg  junior zdobyła Izabela Majerczyk, pozostali zawodnicy Patrycja Kornaś, Ewelina Głowacz i Kacper Piaskowy po bardzo dobrych walkach zajęli 5 miejsca.

Drużynowo UKS KORYO Mszana Dolna zajął bardzo wysokie bo 16 miejsce na 81 zespołów ulegając tylko licznym reprezentacjom narodowym w  klasyfikacji generalnej.  Walki stały na bardzo  wysokim poziomie a zdobyte doświadczenie na pewno zaprocentuje w nadchodzących turniejach krajowych i międzynarodowych.