Z Olszówki do Finlandii (FOTO)

Z Olszówki do Finlandii (FOTO)

Uczniowie z Zespołu Szkoły i Przedszkola w Olszówce przebywali w Finlandii na kolejnym spotkaniu w ramach projektu Comenius „Salute! Promoting Active Citizenship in Europe for a HealthyLifestyle”.

Gospodarzem spotkania była szkoła Veromäenw mieście Vantaa koło Helsinek. Pozostali uczestnicy tej wyprawy to partnerzy z Anglii, Irlandii i Włoch.

Czas, który uczniowie spędzili w Finlandii minął bardzo szybko, a na dodatek ani jedna chwila pobytu nie została spędzona na leniuchowaniu. Było zwiedzanie szkoły, udział w lekcjach, szkolnej dyskotece oraz występy przygotowane przez tamtejszych uczniów.

Nie mogło się obyć bez biegania na nartach na trasach w sportowym parku Hakunila. Nie mogło zabraknąć zwiedzania Parku Narodowego Nuuksio w Espoo połączonej z zabawami na śniegu, jazdą na łyżwach oraz ogniskiem w chacie zwanej „kota”. Emocji sportowych dostarczył wszystkim mecz hokejowy w hali sportowej HartwallAreena w Helsinkach, gdzie kibicowaliśmy miejscowej drużynie Jokerit. Dopełnieniem wszystkich atrakcji było zwiedzanie Helsinek – relacjonują z zadowoleniem uczestnicy programu.

Źródło: UG Mszana Dolna

Zobacz również