Limanowa. Oszukał 65-latkę na kilkadziesiąt tysięcy złotych

Limanowa. Oszukał 65-latkę na kilkadziesiąt tysięcy złotych

W środę 65-letnia mieszkanka gm. Limanowa została oszukana kilkadziesiąt tysięcy złotych. Sprawca zdobył zaufanie staruszki i wyłudził od niej pieniądze.

Kobieta została oszukana przez nieustalonego sprawcę metodą na tzw. „wnuczka”.

Najczęściej wygląda to tak, że rzekomy wnuczek jest sprawcą wypadku drogowego i w celu uniknięcia odpowiedzialności musi pokrzywdzonemu wypłacić zadośćuczynienie i potrzebuje w tym celu wsparcia finansowego od babci. Jak zawsze w tego typu sytuacjach „wnuczek” nie może przyjechać po pieniądze sam więc przysyła swego znajomego, który przejmuje gotówkę aby dostarczyć ją adresatowi.

– Po żadnym pozorem nie przekazujmy  pieniędzy nieznanym nam ludziom, jeżeli nie mamy stuprocentowej pewności, że są to osoby zaufane – przestrzega Stanisław Piegza, rzecznik KPP w Limanowej.

– Gdy decydujemy się pomóc finansowo komuś z rodziny to najpierw upewnijmy się czy faktycznie takowa osoba tego potrzebuje. Wystarczy skontaktować się
chociażby telefonicznie  z naszym krewnym, albo kimś dla nas zaufanym  i zapytać – dodaje.

Często sprawcy tego typu oszustw proszą swego rozmówcę, aby nie informował on nikogo z bliskich o udzielanej pomocy. Musi to być dla nas sygnał ostrzegawczy, potrzebę takiej pomocy należy bezwzględnie potwierdzić.

Zobacz również