Limanowa. Ponad 800 tysięcy złotych na rekultywację wysypiska

Limanowa. Ponad 800 tysięcy złotych na rekultywację wysypiska

Limanowski magistrat otrzymał dofinansowanie na rekultywację wysypiska śmieci w Słopnicach. Złożony wspólnie z Niepołomickimi Wodociągami wniosek uzyskał akceptację Ministerstwa Ochrony Środowiska.

Starania o dofinansowanie inwestycji związanej z rekultywacją wysypiska śmieci w Słopnicach trwały rok. Wspólnie złożony wniosek przez limanowski magistrat, MZGKiM oraz Niepołomickie Wodociągi opiewa na łączną kwotę 2 mln 490 tyś. złotych. Limanowa otrzyma 840 tyś. złotych.

– Ta kwota pozwoli na pokrycie będącej już prawie na ukończeniu inwestycji rekultywacji składowiska – mówi Henryk Kapera, prezes zarządu MZGKiM w Limanowej.

Miasto na realizację tej inwestycji zaciągnęło pożyczkę z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Otrzymana kwota pozwoli spłacić te zobowiązania. Rekultywacja składowiska śmieci w Słopnicach polegała m.in. na rozbudowie instalacji odgazowującej, a także przykryciu góry śmieci warstwą gruntu mineralnego. Ma ona zakończyć się do końca czerwca tego roku.

Zobacz również