Therese Johaug lepsza od Marit Bjoergen

Tradycyjnie w szwedzkim Falun, zakończył się sezon Pucharu Świata w biegach narciarskich. Po pasjonującym finiszu, triumfatorką „Kryształowej Kuli” w sezonie 2013/14 okazała się Norweżka Therese Johaug. Justyna Kowalczyk wycofała się z tej rywalizacji po IO w Soczi.

Ciekawostką jest fakt, że drobna Skandynawka wygrała w sezonie zaledwie dwa konkursy PŚ (Tour de Ski oraz Finał Pucharu Świata). Na kolejnych miejscach uplasowały się kolejne reprezentantki Norwegii: Marit Bjoergen oraz Astrid Jacobsen.

Justyna Kowalczyk pucharowe zmagania w sezonie 2013/14, zakończyła 1 lutego 2014 w biegu na 10 km klasykiem – podczas zmagań we włoskim Dobbiaco.  Głównym celem mieszkanki Kasiny Wielkiej były igrzyska w Soczi. Justyna osiągnęła cel, przywożąc z Rosji złoty medal za bieg na 10 km stylem klasycznym. Problemy zdrowotne (złamany palec śródstopia), spowodowały wycofanie się naszej znakomitej sportsmenki z poolimpijskiej rywalizacji w Pucharze Świata.  Ostatecznie z 618 punktami , Justyna została sklasyfikowana na 12 miejscu końcowej klasyfikacji Pucharu Świata. Warto zauważyć iż mimo zdecydowanie niższej pozycji, wygrała więcej zawodów(3 zwycięstwa) niż triumfatorka PŚ Therese Johaug.

Teraz z niecierpliwością oczekujemy na komunikat, co dalej z karierą narciarską Justyny Kowalczyk? Jaką decyzję by nie podjęła, będziemy ją musieli uszanować. Wydaję się że to jeszcze nie koniec, ale ostatnie słowo należy do Justyny. W każdym razie naszej zawodniczce należą się wielkie słowa uznania i podziękowania za dotychczasowe momenty wzruszeń, dostarczone nam kibicom. Piękna i niesamowita jak na polskie warunki kariera sportowa. Jeszcze raz DZIĘKUJEMY!!!