Dzień Serca w Nowym Sączu

Dzień Serca w Nowym Sączu

Pod hasłem „Miej serce dla serca” po raz pierwszy w Nowym Sączu odbył się Dzień Serca, którego celem było szerokie upowszechnienie wśród Sądeczan podstawowej wiedzy o schorzeniach serca i naczyń oraz możliwościach ich leczenia.

To bardzo ważna akcja, która z pewnością będzie kontynuowana. Widać, jak bardzo potrzebne są tego typu kampanie i jak wiele osób pragnie skorzystać z porad i konsultacji u najlepszych kardiologów w Małopolsce. Nie ulega wątpliwości, że kardiologia jest w naszym regionie na najwyższym światowym poziomie  mówił podczas wczorajszego otwarcia Dnia Serca marszałek Marek Sowa.

Lekarze z Instytutu Kardiologii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im Jana Pawła II oraz sądeckich oddziałów i poradni kardiologicznych zwracali uwagę na zagrożenia jakie niosą choroby cywilizacyjne XXI w. oraz podpowiadali jak zadbać o swoje serce.

Dla osób dbających o zdrowie zostały zorganizowane punkty medyczne, gdzie każdy mógł wykonać przesiewowe badania układu krążenia, zmierzyć i oznaczyć: wysokość ciśnienia tętniczego, poziom cukru, poziom cholesterolu we krwi, wagi ciała i BMI. W mobilnej przychodni wykonywane były badania EKG oraz echo serca. Bezpłatnych konsultacji udzielali specjaliści z dziedziny kardiologii i kardiochirurgii. Pod nadzorem instruktorów chętni poznawali różne formy aktywnej rekreacji. Nie zabrakło także stoisk promujących zdrową żywność.

żródło/fot – województwo małopolskie

Zobacz również