Cenne warsztaty dla seniorów

Cenne warsztaty dla seniorów

Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej zorganizowała dla seniorów warsztaty pod nazwą "O finansach…w bibliotece". Celem było pokazanie osobom po 50 roku życia w jaki sposób np. założyć e-konto, konto osobiste w banku, ubezpieczyć się, wybrać najlepszą lokatę, kredyt, umiejętnie gospodarować budżetem domowym.

Była to już trzecia edycja projektu realizowanego z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Uczestnicy zapoznali się również z działalnością i funkcjonowaniem Narodowego Banku Polskiego, zaprezentowane zostały różnice między „starymi” a „nowymi” banknotami o nominałach 10, 20, 50, 100 które weszły do obiegu 1 kwietnia 2014 r.

Podczas warsztatów omawiano również m.in. bezpieczeństwo ludzi starszych wykorzystywanych przez oszustów metodą „na wnuczka”. W trzecim dniu naszych spotkań gościła na naszych zajęciach pracownica jednego z limanowskich banków. Przedstawiła wykład w formie prezentacji o zagrożeniach i bezpieczeństwie w korzystaniu z usług bankowych. W miłej i bardzo sympatycznej atmosferze 21 osób, dzień po dniu (5 dni, po 3 godz.) bardzo intensywnie pracowało na komputerze. Na każde zajęcia przygotowany był tematyczny kurs e-learingowy, z którym uczestnicy zapoznawali się i samodzielnie na koniec wypełniali test. Byliśmy pod wielkim wrażeniem obserwując uczestników, którzy z wypiekami na twarzy pokonywali trudności. – mówi Danuta Kądziołka z limanowskiej MBP, koordynator warsztatów. W ostatnim dniu uczestnicy otrzymali pamiątkowe certyfikaty. Wypełnili również ankietę ewaluacyjną warsztaty. Prowadziliśmy z nimi też dyskusje i kuluarowe rozmowy. Dowiedzieliśmy się że chcieliby bardzo aby zorganizować dla nich następne kursy o podobnej tematyce. Jest to dla nas zachęta, aby z nimi nadal współpracować. A tak na marginesie, już stworzyła się grupka chętnych do indywidualnego szkolenia komputerowego, które prowadzi nasz informatyk. – dodaje Danuta Kądziołka.

fot/żródło MBP Limanowa

Zobacz również