Do 15 tysięcy złotych dla animatora sportu

Do 15 tysięcy złotych dla animatora sportu

Fundacja Aktywności Fizycznej i Zdrowia „Sport Support” w partnerstwie z Fundacją Coca-Cola w Atlancie otworzyła zapisy do trzeciej już edycji programu grantowego Lider Animator, skierowanego do lokalnych animatorów sportu.

W programie mogą wziąć udział nauczyciele wychowania fizycznego, instruktorzy sportu, trenerzy z klubów, stowarzyszeń, fundacji i szkółek oraz każdy, kto prowadzi i organizuje zajęcia sportowe. Nieważna jest dyscyplina, ważny jest zapał i pomysłowość.Najlepsze projekty zostaną wsparte grantami  finansowymi o wartości od 5 000 zł do 15 000 zł. Rejestracja do programu potrwa do 31 lipca 2014 r.  Środki na granty pochodzą z Fundacji Coca-Cola (The Coca-Cola Fundation).

Lider Animator skierowany jest do jednostek samorządu terytorialnego i instytucji oświatowych, ale przede wszystkim do lokalnych animatorów organizujących różnego rodzaju zajęcia rekreacyjne, programy szkolne i imprezy sportowe oparte na aktywności fizycznej. Program nagradza najciekawsze projekty, które mają na celu zachęcać lokalne społeczności do aktywnego życia.

Do tegorocznej edycji programu, który odbywa się pod hasłem „Lider Animator. Obudź swoje ciało!”, zgłoszenia można nadsyłać do 31 lipca br. za pośrednictwem www.lideranimator.pl . Autorzy najciekawszych pomysłów na organizacje zajęć sportowych mogą walczyć o granty finansowe o wartości od 5 000 zł do 15 000 zł. W tym roku, dzięki wsparciu finansowemu Fundacji Coca-Cola w Atlancie, Fundacja Sport Support ponownie przeznaczy 250 000 złotych na wsparcie inicjatyw sportowych w Polsce. Dodatkowo autorzy najlepszych, wyłonionych przez jury programu, projektów zostaną zaproszeni do Akademii Lidera, gdzie będą mogli wziąć udział w specjalnie dla nich przygotowanych szkoleniach. Akademia będzie także ostatnim etapem weryfikacji zgłoszonych do programu projektów – ich autorzy osobiście zaprezentują przed komisją konkursową swoje pomysły.

Lider Animator. Obudź swoje ciało!

Więcej ruchu – to jedna z najważniejszych rzeczy, jakie możemy dla siebie zrobić, abyśmy stali się zdrowsi i szczęśliwsi. Jednak musimy pamiętać, aby do podjęcia jakiekolwiek aktywności fizycznej być odpowiednio przygotowanym. Dlatego program Lider Animator rozszerza w tym roku swoją formułę o aspekt edukacyjny zwiększający świadomość w zakresie podstawowej sprawności funkcjonalnej, będącej fundamentem bezpiecznego ruchu. Pod hasłem „Lider Animator. Obudź swoje ciało!” wszystkie projekty nagrodzone w ramach tegorocznej puli grantów otrzymają dodatkowe wsparcie edukacyjne w postaci seminariów i warsztatów prowadzonych przez wybitnych specjalistów zajmujących się medycyną sportową i przygotowaniem funkcjonalnym w czołowych polskich klinikach tj. Rehasport Clinic, COMS, CRS oraz fizjoterapeutów Thera-Band®Academy.

Dorota Kuligowska, Przewodnicząca Rady Fundacji Sport Support: – Program Lider Animator to siła ludzi, którzy lokalnie działają na rzecz sportu w Polsce. Widzimy w tym programie olbrzymi potencjał i chcemy rozbudowywać go o kolejne inicjatywy. W tym roku wraz z naszym partnerem, Fundacją Coca-Coli, ruszamy z akcją „Lider Animator. Obudź swoje ciało!”, której jednym z kluczowych filarów będzie edukacja w zakresie prawidłowego i bezpiecznego przygotowania funkcjonalnego do zabawy z ruchem. Chcielibyśmy zaprosić do współpracy samorządy i władze lokalne, aby razem w sposób twórczy, atrakcyjny i odmienny, niż dotąd zachęcać ludzi do aktywności fizycznej. Pokazując proste ćwiczenia, podane w atrakcyjny, zachęcający sposób, powoli nakłaniać do ruchu osoby nieuprawiające na co dzień żadnej aktywności fizycznej. Naszym celem jest dotarcie  w tym roku, w ramach projektów wyłonionych w programie Lider Animator, do 100 000 osób w całym kraju.

Od początku istnienia programu jego partnerem jest Fundacja Coca-Cola w Atlancie. Coca-Cola chce odgrywać aktywną rolę w walce z brakiem aktywności fizycznej ludzi w każdy wieku, przyczyniając się w ten sposób do poprawy jakości ich życia. To jedno z globalnych zobowiązań podjętych w ubiegłym roku przez firmę. Promocja ruchu i szeroko pojętej aktywności fizycznej jest jednym z filarów społecznej odpowiedzialności firmy. Anna Solarek, kierownik ds projektów sportowych w Coca-Cola Poland Services mówi: – Obok zrównoważonej diety, wysiłek fizyczny to jedna z najważniejszych rzeczy, jakie ludzie mogą zrobić dla własnego zdrowia; jesteśmy także przekonani, że aktywność fizyczna poprawia nam samopoczucie. Dlatego też, jako firma od lat zaangażowana w szeroko pojętą promocję sportu i aktywności fizycznej, Coca-Cola chce inspirować ludzi do większej aktywności, wspierając programy lokalne. Tegoroczna rozszerzona edycja programu „Lider Animator. Obudź swoje ciało!” to doskonała okazja, aby zmotywować Polaków, żeby więcej się ruszali.

W ciągu dotychczasowych dwóch edycji program Lider Animator wsparł 46 projektów z całej Polski na łączną wartość ponad 460 000 złotych, aktywując tym samym blisko 80 000 osób. Partnerami programu Lider Animator są Fundacja Coca-Cola w Atlancie oraz Szkolny Związek Sportowy. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął Minister Sportu i Turystyki.

fot/żródło Lideranimator.pl

Zobacz również