Do Danii, Norwegii, Szwecji i Finlandii z misją promocji regionu

Do Danii, Norwegii, Szwecji i Finlandii z misją promocji regionu

Camper Małopolski rusza w trasę po krajach skandynawskich. A wszystko po to, by zachęcić mieszkańców północy Europy do przybycia do Małopolski zobaczyć największe atrakcje regionu. Mieszkańcom Danii, Norwegii, Szwecji i Finlandii zaprezentowany zostanie między innymi Szlak Architektury Drewnianej.

Mobilne centrum promocji regionu – Camper Małopolski ozdobiony symbolicznymi czerwonymi koralami wyruszył w podróż, tym razem na „daleką północ”: do Danii, Szwecji, Norwegii i Finlandii. 

Trasę rozpoczęła wizyta w Erfurcie, gdzie 16 czerwca odbyły się obchody15-lecia współpracy Małopolski z Turyngią (umowa z 1999 roku była dla Małopolski pierwszą umowa z zagranicznym regionem). Z niemieckiego landu Camper ruszy prosto do Królestwa Danii ze stolicą w Kopenhadze, Królestwa Szwecji ze stolicą w Sztokholmie i innymi znanymi miastami, takimi jak Malmo czy Goeteborg i Uppsala. Następnie Camper skieruje się w stronę Norwegii, by oprócz promocji atrakcji turystycznych Krakowa i Małopolski, w wielkim Oslo i jego okolicach, w sposób szczególny promować Szlak Architektury Drewnianej w nawiązaniu do fenomenalnych kościołów drewnianych typu „stav” wybudowanych jeszcze za czasów Wikingów w XII wieku. Ostatnim krajem na camperowej trasie będzie Finlandia i wizyta w miastach: Nantalii oraz Helsinki.

Od 2013 r. ekipa Campera Małopolskiego odwiedziła większość państw europejskich, w których przygotowywała akcje promocyjne, zachęcające mieszkańców miast oraz przebywających w nich turystów do przyjazdu do Małopolski. Zgodnie z hasłem przewodnim projektu „Follow us to Małopolska”, śledząc camperowego bloga oraz facebooka można cały czas podążać śladami ekipy, która w wybranych miejscach organizuje akcje promocyjne i rozdaje materiały informacyjne na temat atrakcji turystycznych Krakowa i Małopolski. Tematami przewodnimi prezentacji są miejsca o turystycznej randze światowej, wpisane na prestiżową Listę UNESCO, przyciągające każdego roku tysiące turystów. To także unikatowy Szlak Architektury Drewnianej, prezentujący bogate sakralne oraz świeckie dziedzictwo kulturowe regionu. Na przybyłych gości czekają liczne mapy, przewodniki, w tym materiały dotyczące turystyki aktywnej, kulturowej, zdrowotnej, miejskiej itp. Przy Camperze można będzie również wygrać sznur czerwonych, drewnianych korali – części tradycyjnego stroju ludowego Małopolski.

fot/żródł województwo małopolskie

Zobacz również