Dziękowali za dar kanonizacji Jana Pawła II

Dziękowali za dar kanonizacji Jana Pawła II

Po raz dziesiąty na polanie „Na Ogrodach” w Lubomierzu zostało zorganizowane "Spotkanie z Janem Pawłem II".

Spotkanie „Na Ogrodach” w Lubomierzu rozpoczęło się złożeniem kwiatów przy „Papieżówce” przez samorządowców, przedstawicieli szkół i organizacji działających na terenie gminy Mszana Dolna.

Zanim odbyła się Msza Święta wszyscy wspólnie odmówili Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Po niej rozpoczęła się msza, której przewodniczył, Ojciec Józef Cydejko, były wikariusz parafii w Lubomierzu.

Spotkanie w Lubomi również godną tego wydarzenia oprawę artystyczną. Swój występ dali „Mali Zagórzanie” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubomierzu, a oprawę muzyczną mszy zapewnił chór parafialny „Jutrzenka” z Lubomierza, Orkiestra Dęta OSP z Mszany Górnej oraz Zespół Folklorystyczny „Porębiański Ród” z Poręby Wielkiej.        

Po zakończonej eucharystii Bolesław Żaba, Wójt Gminy podziękował wszystkim za obecność jak i za pomoc tym, którzy czynnie włączyli się w zorganizowanie tego wydarzenia.

Spotkanie „Na Ogrodach” w Lubomierzu zorganizowali: Bolesław Żaba, Wójt Gminy Mszana Dolna, dziekan dekanatu Mszana Dolna, parafia rzymskokatolicka w Lubomierzu, Szkoły Podstawowe nr 1 i nr 2 w Lubomierzu, OSP Lubomierz, sołectwo Lubomierz oraz Gorczański Park Narodowy. Uroczystość objął  honorowym patronatem J.E.  ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz, Metropolita Krakowski .

Zobacz również