Fundacja Sursum Corda zaprasza na bezpłatne wieczory z kulturą

Fundacja Sursum Corda zaprasza na bezpłatne wieczory z kulturą

Dla niepracujących mieszkańców w wieku 55+ z powiatów limanowskiego, nowosądeckiego, limanowskiego i gorlickiego oraz miasta Noweg Sącz Fundacja Sursum Corda ma bezpłatne zaproszenia na wieczory z kulturą. Pierwsze spotkanie już w najbliższą środę 18 czerwca.

O godz. 17 w Małopolskim Centrum Kultury Sokół odbędzie się świetny seans filmowy (komediodramat „Obsługiwałem angielskiego króla”) oraz spotkanie ze słynącym z poczucia humoru, lekkiego pióra i z ogromnej wiedzy – pisarzem i etnografem – Antonim Krohem (rocznik 42).
Organizatorzy gwarantują, że autor książek „Sklep potrzeb kulturalnych”, „Tatry i Podhale”, „O Szwejku i o nas”, dostarczy wrażeń, które na długo pozostaną w pamięci.
Na to spotkanie fundacja ma 100 darmowych wejściówek, które czekają w siedzibie Stowarzyszenia Sursum Corda na chętnych i spełniających kryteria: osoba niepracująca powyżej 55 roku życia z Nowego Sącza oraz powiatu nowosądeckiego, limanowskiego i gorlickiego.
O charakterze kolejnego spotkania z kulturą dla Sądeczan, Limanowian i Gorliczan 55+ będzie można zdecydować samemu. Organizatorzy mają 200 Bonów Kultury w symbolicznej cenie 10,- zł, które są równoważne z biletem do nowosądeckiej Galerii BWA Sokół, upoważniają do skorzystania z darmowego poczęstunku w kawiarni w MCK Sokół (kawa lub herbata) oraz do odebrania dwóch biletów na dowolnie wybrane seanse filmowe w kinie Sokół. Bony można realizować aż do 30 listopada 2014r. Można je nabyć w siedzibie Stowarzyszenia Sursum Corda.
– 20 listopada planujemy jeszcze jeden darmowy seans filmowy z poczęstunkiem i spotkaniem z ciekawym gościem związanym ze światem kultury. Jaki to film i kto go zapowie – na razie niech pozostanie niespodzianką – mówią pomysłodawcy akcji.
Każdego kto ukończył 55 lat, jest nieaktywny zawodowo, ma apetyt na miłe towarzystwo, ciekawe spotkania i dawkę emocji związanych z kontaktem ze sztuką i filmem, zapraszamy do Sursum Corda, przy ul. Zakościelnej 3 w Nowym Sączu, od poniedziałku do piątku, w godz. 8:00 – 19:00. O skorzystaniu z oferty decyduje kolejność zgłoszeń. Na pytania dotyczące projektu można uzyskać odpowiedzi pod numerem tel. 18 540 40 40, można też odwiedzić stronę www.sc.org.pl/projekty/kulturalny-senior 

fot/żródło UMWM

Zobacz również