Grodzisko otworzyło akcję Odkryj Beskid Wyspowy

Grodzisko otworzyło akcję Odkryj Beskid Wyspowy

Grodzisko. Ponad 700 turystów zainaugurowało akcję Odkryj Beskid Wyspowy. Jej gospodarzem była gmina Raciechowice.

Tradycyjnie już akcję rozpoczęła msza święta, która na szczycie góry odprawił ks. Filip Pajestka z parafii pw. Jakuba Apostoła w Raciechowicach.

Po mszy świętej uczestnicy akcji już pod szczytem wzięli udział w dalszej części atrakcji, które przygotowali organizatorzy. Poczęstunek, który przygotowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich, Spółdzielni Socjalnej „Kuźnia Smaku” z Raciechowice i Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Zegartowice

Pobyt u sto grodziska umilał wszystkim występ Gminna Orkiestra Dęta z Raciechowic- oraz młodzieżowy Big Band Szkoły Muzycznej I st. w Czasławiu. Tutaj swoimi zdolnościami gry na instrumencie dość ciekawym, musiał popisać się sam gospodarz akcji, który zanim zagrał na nim wręczył nagrody uczestnikom akcji za udział i zaangażowanie.

Najmłodszym uczestnikiem akcji została wybrana: Nina Kaczorowska (8 m-cy), Kraków. Najstarszym piechurem Grodziska był Józef Wdowiak (79 lat) Chrzanów

 Tomasz Jaśmin na Grodzisko przyjechał z Poznania . Chalampalakis Vasilis z Aten, wygrał kategorię uczestnika z najdalszego zakątka Europy.  Martyna /3 lata/, Emilia /5 lat/ z mamą Anną Matuszyk wygrali  na Grodzisko dotarli aż z Houston z USA.

Najmilszą uczestniczką akcji wybrano Jadwigę Serafin, a najmilszym został Kazimierz Łukasik, prezes OSP Poznachowic Górnych. W najbliższą sobotę uczestnicy akcji spotkają się  na Ćwilinie. Będzie, to pierwsze z trzech nocnych wyjść tegorocznego odkrywania Beskidu Wyspowego..

Zobacz również