Konkurs „Strzał w dziesiątkę!” z nagrodami dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych

Konkurs „Strzał w dziesiątkę!” z nagrodami dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych

Co zmieniło się wokół nas w ciągu ostatniej dekady? Co Polska wniosła do Unii Europejskiej i jakie szanse Unia oferuje Polsce? – to temat konkursu „Strzał w dziesiątkę!” ogłoszonego przez przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce.

Autorzy sześciu najlepszych prac w każdej kategorii wiekowej oraz ich opiekunowie zostaną zaproszeni do Warszawy na uroczysty finał konkursu, połączony z wręczeniem nagród i dyplomów pamiątkowych. Wyróżnione zespoły w każdej kategorii wiekowej otrzymają cyfrowe aparaty fotograficzne. Zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca w każdej kategorii wiekowej otrzymają smartfony. Nagrodami za zajęcie pierwszych miejsc w obydwu kategoriach wiekowych będą tablety.

Do konkursu mogą zgłosić się uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Biorą w nim udział trzyosobowe zespoły pod opieką dorosłego opiekuna. Zadaniem uczniów będzie przygotowanie 3-minutowego spotu, pokazującego na konkretnym przykładzie, jakie zmiany zaszły w ich życiu, bądź życiu znanych im osób, od kiedy Polska weszła do UE. Spot należy zamieścić w jednym z popularnych serwisów filmowych (np. YouTube, Vimeo). Filmowi towarzyszyć ma uczniowski opis przygotowanego i zrealizowanego przez zespół projektu. Filmik z wraz z odpowiednim opisem należy zamieścić  w internecie.

Opis powinien zawierać odpowiedzi na pytania:

  • Jak wyglądała praca nad filmem?
  • Jak wyglądała współpraca członków zespołu – jak dzielili się zadaniami? Jak podejmowali decyzje? Co było trudne w pracy zespołowej? Z czego są najbardziej zadowoleni?
  • Jak będą promować swój film z wykorzystaniem nowoczesnych mediów społecznościowych?

Do 28 czerwca organizatorzy czekają na zgłoszenia szkół, a na prace konkursowe do października.

wiecej ninformacji na: http://ec.europa.eu/polska/news/announcements/140423_strzal_w_dziesiatke_pl.htm

fot/żródło ec.europa.eu

Zobacz również