Limanowa czeka na zawodników i kibiców. Zapowiedź

Limanowa czeka na zawodników i kibiców. Zapowiedź

Ukończono ostatnie przygotowania do rozegrania 6 Wyścigu Górskiego Limanowa – Przełęcz pod Ostrą, który rozegrany zostanie w dniach 13 – 15 czerwca 2014.

Oprócz ponad kilometrowego odcinka nowego asfaltu, dołożono elementy w barierach, które chronić mają kierowców tzw. formuł, wyrównano i umocniono pobocza, wykoszono trawę, poprawiając widoczność trasy dla kibiców. To ogromny wkład środków i pracy partnerów imprezy – m.in. władz Powiatu Limanowskiego.

6 Wyścig Gorski Limanowa – Przełęcz pod Ostrą będzie eliminacją Mistrzostw Europy FIA w Wyścigach Górskich (EHCC), Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski (GSMP) i Mistrzostw Słowacji w Wyścigach Górskich (MSR).

W porównaniu z poprzednimi edycjami wyścigów na Przłęcz pod Ostrą, Trasa została nieco skrócona ( od strony mety)  i liczy 5493 metry.  Minimalna szerokość to 6 metrów, kierowcy pokonają 302 metry różnicy wzniesień. Zawody rozpoczną się w piątek 13 czerwca od odbioru administracyjnego oraz badania kontrolnego, dzień później  kierowcy pojawią się na trasie podczas podjazdów treningowych i popołudniowych podjazdów wyścigowych (GSMP, MSR). Podjazdy wyścigowe Mistrzostw Europy odbędą się w niedzielę  (od 11.00), rozegrane też będą kolejne biegi wyścigowe GSMP.

Na czele Zespołu Sędziów Sportowych stanął Pan Wolfgang Sauer (AUT), obserwatorem FIA będzie, jak rok temu, Pan David Grace (GBR). W organizacji wyścigu zaangażowanych jest ponad 300 osób.

Andrzej Witkowski – Prezes Polskiego Związku Motorowego:

Andrzej Witkowski – Prezes Polskiego Związku Motorowego:

– W tym roku nasze imprezy organizowane  w  Limanowej awansowały do wyścigowej „ekstraklasy”; umieszczenie, przez FIA, 6 Wyścigu Górskiego Limanowa – Przełęcz pod Ostrą na liście eliminacji Mistrzostw Europy w Wyścigach Górskich jest ogromnym sukcesem Polskiego Związku Motorowego i  AMK Limanowa. To także dowód uznania dla współpracy klubu z regionalnymi i lokalnymi władzami samorządowymi; bez ich wsparcia impreza tej rangi nie mogłaby się odbyć.

Od 14 do 15 czerwca będziemy mogli podziwiać zmagania polskich i europejskich zawodników na jednej z najlepiej przygotowanych i bezpiecznych tras wyścigów górskich w Europie. Cieszymy się także z rozwijającej się współpracy z naszymi słowackimi kolegami z SAMS; impreza ta będzie również eliminacją narodowych mistrzostw Polski i właśnie Słowacji.

Oczekujemy, że w wyścigu weźmie udział ponad 100 najlepszych europejskich kierowców, a  zawodnicy z Polski zajmą jak najlepsze lokaty, ale kibicować będę oczywiście wszystkim.

Lista zgłoszeń do 6 Wyścigu Górskiego Limnowa – Przełęcz pod Ostrą opublikowana zostanie 9 czerwca 2014.

Więcej informacji na stronie www.wysciggorski.pl

Patronat nad imprezą ma nasza telewizja.

Zobacz również