Nagrodzony Paszportem „Polityki” pisarz przyjedzie do Limanowej

Nagrodzony Paszportem „Polityki” pisarz przyjedzie do Limanowej

W najbliższą środę o godzinie 17.00 w limanowskiej bibliotece odbędzie się spotkanie autorskie z krakowskim pisarzem Ziemowitem Szczerkiem.

Młody pisarz, a już został wyróżniony jedną z najważniejszych nagród literackich czyli ubiegłorocznym Paszportem „Polityki” w kategorii „literatura” za poświęconą Ukrainie książkę pt. „Przyjdzie Mordor i nas zje, czyli tajna historia Słowian”. W roku obecnym jest nominowany do literackiej „Nike”, zatem dodatkowe rekomendacje niepotrzebne. Zapraszamy na spotkanie. – zachęca pełnomocnik burmistrza miasta ds. MBP Halina Młynarczyk.

Ziemowit Szczerek. Dziennikarz portalu Interia.pl, współpracuje z „Nową Europą Wschodnią”, autor opowiadań publikowanych m.in. w „Lampie”, „Studium”, „Opowiadaniach” i E-splocie oraz współautor wydanej w 2010 r. książki pt. „Paczka radomskich”. Pisze doktorat z politologii, zajmuje się wschodem Europy i dziwactwami geopolitycznymi, historycznymi i kulturowymi. Jeździ po dziwnych miejscach i o tym pisze. Ostatnio najbardziej inspiruje go gonzo i literatura / dziennikarstwo podróżnicze.

Fotografia: Leszek Zych/Polityka

Zobacz również