Piłkarze ze Słopnic zagrają o Mistrzostwo Polski!

Piłkarze ze Słopnic zagrają o Mistrzostwo Polski!

Uczniowie z Słopnic tryumfują w Małopolskiej Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej i w dniach 19-22 czerwca w Głuchołazach będą uczestniczyć w ogólnopolskim turnieju, który wyłoni mistrza kraju!

Organizatorami turnieju, który odbył się 12.06.2014r na boisku przy Zespole Szkół Samorządowych nr 4 w Limanowej byli: Małopolski Szkolny Związek Sportowy w Krakowie, Powiatowy SZS Limanowa, ZPO- Międzyszkolny Ośrodek Sportowy PL Limanowa i ZSS nr 4 Limanowa. Piłkarze z Słopnic wystąpili w składzie: Mateusz Śliwa, Kamil Śliwa, Karol Franczak, Karol Tomera, Bartłomiej Kowalczyk, Mateusz Wikar, Damian Czepiel, Dominik Pach, Fabian Nowak, Krzysztof Grucel, Łukasz Banach, Patryk Nowak. Do zawodów zgłosiło się 6 drużyn podzielonych na dwie grupy 3 – zespołowe.

Rozlosowani do grupy B podopieczni Wojciecha Kordeczki wygrali 2-1 z równieśnikami z Świątnik Górnych oraz zremisowali z Gimnazjum nr 25 z Krakowa. Do rundy finałowej awansowały dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. Następnie mistrza miał wyłonić system „każdy z każdym”, w którym to najlepiej poradzili sobie reprezentanci powiatu limanowskiego.

W uroczystym zakończeniu – wszystkie drużyny otrzymały Puchary, medale i dyplomy ufundowane przez organizatora oraz piłki od sponsora SELECT- player choice w wartości ok. 5 tyś. złotych. Dodatkowymi nagrodami nagrodzono:

-najlepszego zawodnika – Kamil Śliwa – G Słopnice

-najlepszego bramkarza – Mateusz Śliwa – G. Słopnice

-najlepszego strzelca – Mikołaj Ryś G. 25 Kraków

W uroczystym zakończeniu turnieju uczestniczyli i nagrody wręczali: Wiceprezes MSZS Feliks Piwowar, Dyrektor ZPO Limanowa Paweł Pięta oraz z ramienia firmy Panorama i SELECT Pan Paweł Piwowarski. Finały Krajowe Gimnazjady odbędą się  w dniach 19-22.06.2014r w dolnośąskich Głuchołazach.

Wielkie brawa i uznanie dla młodych piłkarzy z Słopnic i powodzenia w ogólnopolskim turnieju!

Klasyfikacja końcowa szkół

M-ce

Szkoła/ Drużyna

Nazwisko n-la WF

Powiat

1.

Gimnazjum Słopnice

Wojciech Kordeczka

limanowski

2.

Gimnazjun 25 Kraków

Krzysztof Dubas

M. Kraków

3.

Gimnazjum Łapsze Niżne

Piotr Koczocik

nowotarski

4.

Gimnazjum nr 9 Tarnów

Sławomir Szymański

M. Tarnów

5.

Gimnazjum Świątniki Górne

Stanisław Obszański

krakowski

6.

Gimnazjum Brzeźnica

Robert Sendera

wadowicki

fot archiwum MZMS

żródło MZMS

Zobacz również