Robert Faron w kadrze Polski na Mistrzostwach Świata Skyrunning

Robert Faron z Noraf Sport /UKS Watra Kamienica został powołany do reprezentowania Polski na Mistrzostwach Świata Skyrunning (ekstremalna forma biegów wysokogórskich), które odbędą się we Francji w dniach 27 – 29 czerwca w rejonie masywu Mont – Blanc.

Robert Faron specjalizujący się w biegach górskich zdobył brązowy medal Skyrunning, prowadzi też w Pucharze Polski tej dyscypliny, zdobył również złoty medal Mistrzostw Polski Masters M 40 i złoty medal Mistrzostw Europy Masters w drużynie. Bieg Wysokogórski im. dh Franciszka Marduły, który rozegrano  7 czerwca w Zakopanem, był nie tylko Mistrzostwami Polski w Biegach Wysokogórskich Skyrunning, ale także drugim biegiem z cyklu Skyrunner® Poland Series (Pucharu Polski Skyrunning). Trasa prowadziła przez Krupówki, podbiegiem na Nosal, dalej Doliną Jaworzynki do Murowańca, na Karb, przez Czerwone Stawki na Przełęcz Liliowe, przez Kasprowy Wierch do Kuźnic z metą na Kalatówkach. Łącznie do pokonania było 25,3 km i ponad 1 900 m podbiegów. Doskonale na tej wymagającej trasie spisał się Robert Faron, zdobywając brązowy medal Mistrzostw Polski, a w  kategorii M 40 został najlepszym biegaczem w Polsce. Następny sukces Robert Faron zanotował podczas zawodów, które odbyły się 14 czerwca w Ludwikowicach Kłodzkich. To trzy rywalizacje w jednym – Mistrzostwa Europy Masters w Biegu Górskim, Mistrzostwa Polski Weteranów w Biegu Górskim i Bieg na Wielką Sowę. Na trasie liczącej 9,4 km w kategorii M 40 wywalczył 5 miejsce Mistrzostw Europy, złoty medal Mistrzostw Polski oraz złoto w klasyfikacji drużynowej Mistrzostw Europy. Kolejnym celem Roberta Farona będzie występ podczas Mistrzostw Świata Skyrunning w Chamonix we Francji, gdzie powalczy ze ścisłą światową czołówką.