Startuje 6 Wyścig Pod Ostrą. Program imprezy

Startuje 6 Wyścig Pod Ostrą. Program imprezy

Do 6 Wyścigu Górskiego Limanowa – Przełęcz Pod Ostrą zostało zgłoszonych 101 zawodników, w tym 37 jest z zagranicy ze Słowacji, , Czech, Austrii, Włoch i Macedonii.

Imprezę obsługuje 300 osób, statystycznie więc biorąc, każda z osób ma „pod opieką” 18 metrów trasy! To tylko statystyka, ale pokazuje ogrom zaangażowania wszystkich służb organizatora – AMK Limanowa oraz współpracujących służb i instytucji. Wyścig obserwować będzie ponad 80 dziennikarzy, m.in. z Polski, Słowacji, Czech, Austrii i Włoch. Jak co roku, imprezę odwiedzi kadra naszych skoczków narciarskich ( zapowiedział się m.in. Kamil Stoch).

Szczęśliwie dotarliśmy do końca przygotowań – mówi Jerzy Budacz – Prezes AMK Limanowa, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego. Naszym, oraz naszych partnerów – współorganizatorów –  wielkim osiągnięciem jest wejście do wąskiej grupy najważniejszych wyścigów górskich w Europie. Jest to pierwszy wyścig tej rangi w Polsce. Jego Organizacja niesie za sobą pewne utrudnienia dla mieszkańców; prosimy o zrozumienie i przepraszamy za kłopoty. Impreza przynosi jednak Miastu i Regionowi ogromny rozgłos, który procentować będzie przszłości. Na pewno też rekompensata będzie możliwość obejrzenia europejskich znakomitości startujących w imprezie.

Dla kibiców przygotowano 6 parkingów, z których łatwo dotrzeć można w okolice dolnego Parku Maszyn w Starej Wsi, okolicy startu oraz prawego nawrotu w ¾ trasy. Zmagania będzie można śledzić na telebimie, zlokalizowanym w okolicy startu.

Trzeba jednak liczyć się ze sporymi utrudnieniami w ruchu w okolicy wyścigu, ze względu na wąskie, górskie drogi. Droga, po której przebiegać będzie trasa wyścigu będzie zamknięta: 14.06 sobota 05.00 – 21.00, 15.06 niedziela 06.00 – 21.00.

Niektóre zespoły zainstalowały się w Park Maszyn już w środę, Badanie Kontrolne przeprowadzone zostanie 13.06. 2014 w godz. 13.30 – 19.30 na parkingu przed Limanowskim Domem Kultury,

 Przez dwa dni kibice będą mogli obejrzeć 7 przejazdów zawodników;

14.06

07.00 – 1 podjazd treningowy MSR, GSMP

09.00 – 1 podjazd treningowy EHC, 2 podjazd treningowy MSR, GSMP

13.00 – 2 podjazd treningowy EHC, 1 bieg wyścigowy MSR, GSMP

Zaraz po 1 podjeździe – 2 bieg wyścigowy MSR, GSMP

 

15.06

07.30 – wolny podjazd treningowy EHC, podjazd treningowy GSMP

11.00 – 1 bieg wyścigow EHC, GSMP

Zaraz po 1 podjeździe – 2 bieg wyścigowy EHC, GSMP

Powyższe czasy są orientacyjne, w trakcie imprezy mogą nastąpić zmiany programu.

Zmagania będzie można śledzić na telebimie, zlokalizowanym w okolicy startu. Sobotnie podjazdy oglądać będzie można na żywo w Internecie; relacje przygotowują portale Limanowa.in i camline.pl; w niedzielę kibiców, którzy nie będą mogli przyjechać do Limanowej zapraszamy przed telewizory: relacja na żywo na antenie TVP Kraków (także na tabletach i smartfonach przy użyciu aplikacji TVP stream) w godzinach 12.00 – 13.20.

Prognozy pogody przewidują na sobotę ew. niewielkie zachmurzenie ( 17 – 19 st.C), po południu możliwe są deszcz i  burze; niedzielne przedpołudnie będzie pochmurne, potem pogoda będzie się poprawiać ( ok. 19 st.C). Trzeba jednak pamiętać, że prognozowanie pogody w górach jest wyjątkowo nieprecyzyjne.

Więcej informacji na stronie www.wysciggorski.pl

Zobacz również